Президент МАУ Дихне про конфлікт із головою наглядової ради: Для мене важлива репутація відповідального менеджера
"У нас обох вистачало мудрості не виносити з хати те, що могло зашкодити МАУ", – наголосив він.
Але, за словами Дихне, 11 листопада 2021 року, після спроби його таємного звільнення, про яке керівник дізнався випадково, історію з розбіжностями оприлюднили.
"Я не згоден ні з такою формою, ні зі змістом. Демократія – це процедури. У нас не буде порядку ніде, доки ми не почнемо дотримуватися запропонованих правил і процедур – ні в країні, ні в окремо взятій компанії", – пояснив очільник компанії своє рішення подати позов до суду на такий спосіб акціонерів звільнити його з посади президента авіакомпанії.
Дихне зазначив, що йому важлива ділова репутація.
"Я не громадянин Ізраїлю, як пан Майберг, я громадянин України. Тут живе моя сім'я. Я працюю в інфраструктурі останні 15 років. Нікуди не збираюся із цієї країни їхати, буду й надалі тут жити і працювати. Для мене важлива репутація відповідального менеджера, людини, батька, друга", – наголосив він.
Топменеджер спрогнозував, що незалежно від розвитку корпоративного конфлікту в МАУ вже закладено зміни, які унеможливлять негативний вплив особистісних стосунків на бізнес-процеси.
"Усе мине, а МАУ залишиться. У компанії вже реалізовано зміну моделі оперування, оптимізацію витрат. Наступний етап трансформації компанії – культурний, вихід із "червоної" корпоративної культури, бо для успішної конкуренції з авіакомпаніями, зокрема лоукостерами, постане питання "боротьби за уми". А це вже змагання команд, а не продукту. Продукт у нас усіх плюс-мінус однаковий", – пояснив президент авіакомпанії.
Проте, за його словами, для подальшого розвитку МАУ має змінити внутрішню культуру, починаючи із самого верху: "У комплаєнс практиці це називається "тон, заданий керівництвом".
Контекст:
Про те, що восени минулого року Майберг запропонував Євгенію Дихне звільнитися за власним бажанням, писав "Forbes Україна". Наприкінці листопада Дихне оскаржив рішення акціонерів про звільнення, про яке він дізнався випадково і про яке його не повідомляли. За словами керівника, мета позову – побачити протокол і зрозуміти законність процедур, за якими його хотіли звільнити, зазначав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".