"Промисловий безвіз" Україна може підписати до кінця 2021 року – Шмигаль
"Такі прогнози дає наше Міністерство економіки після позитивної оцінки першого етапу оцінювання української інфраструктури якості. Укладання угоди АСАА ("промисловий безвіз" із ЄС) стане сигналом усьому світу, що в Україні якісне промислове виробництво, якому можна довіряти", – заявив прем'єр.
"Промисловий безвіз" дасть можливість українським виробникам отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не шукати офіційних представників у Євросоюзі.
"Підписання відповідної угоди полегшить доступ частини української продукції на європейські ринки та поліпшить конкурентні позиції України на ринках інших країн", – зазначив Шмигаль.
Контекст:
16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив законопроєкт про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору.
6 жовтня 2020 року у Брюсселі відбувся відкладений через пандемію коронавірусу саміт Україна – ЄС. У Європейському союзі запевнили, що безвізовому режиму нічого не загрожує, тому що Україна виконує всі необхідні критерії.
За підсумками саміту у Брюсселі Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Згідно з текстом документа, сторони очікують подальшого посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох сферах: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.
У грудні минулого року віцепрем'єр-міністерка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявляла, що Україна і Євросоюз домовилися про підписання "промислового безвізу" для низьковольтного та електромагнітного обладнання, машин і механізмів.