Рада з фінансової стабільності України: Основний фактор ризику – затримка продовження співпраці з МВФ
Прогнози міжнародних організацій і настрої інвесторів щодо української економіки залишаються оптимістичними, зазначили у Раді з фінансової стабільності України.
Головним фактором ризику для фінансової стабільності України є затримка у співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Про це за підсумками засідання Ради з питань фінансової стабільності, яке відбулося 23 січня, повідомило Міністерство фінансів України.
У Раді зазначили, що на сьогодні зберігається сприятлива світова кон'юнктура для України у сфері економіки, а прогнози міжнародних організацій і настрої інвесторів залишаються оптимістичними.
"У той же час основним фактором ризику для фінансової стабільності на сьогодні є затримка із продовженням співпраці з МВФ і надходженням наступного траншу офіційного фінансування. Вона стає на заваді залученню коштів від інших міжнародних партнерів України, а також може спричинити зростання вартості запозичень на зовнішніх ринках. З огляду на необхідність повернення у 2018–2019 роках понад $10 млрд у рамках виплат за зовнішнім державним боргом ризик подальшої затримки з реалізацією програми з МВФ на сьогодні лишається ключовим для України", – ідеться в повідомленні.
Рада закликала державні органи сприяти продовженню співпраці з МВФ та іншими міжнародними донорами.
Водночас у Раді зазначили, що в економіці України у 2017 році спостерігали зростання.
Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна має проводити у межах програми співпраці EFF, у березні 2015 року.
У квітні 2017 року Фонд виділив Україні четвертий транш на $1 млрд.
У травні в МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми, яка стартувала у 2015 році, очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної, пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.
16 січня 2018 року МВФ заявив, що очікує корекції законопроекту про антикорупційний суд відповідно до зобов'язань України у межах програми EFF.
Міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що до завершення програми EFF переговори про продовження співпраці з МВФ вести немає сенсу.
22 січня Нацбанк України повідомив, що борг України перед МВФ станом на кінець 2017 року становить $12,1 млрд.