Рахунки "ПриватБанку" заарештували за позовом Суркісів
"ПриватБанк" просив Окружний адмінсуд Києва зняти арешт із рахунків, які заарештовано за позовом родини бізнесменів Суркісів, але суд відмовив.
Рахунки "ПриватБанку" у низці українських банків заарештували, це випливає з рішення Окружного адміністративного суду Києва від 18 грудня, який відмовився зняти арешт. Постанову опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.
У позові представник банку просив визнати протиправним винесення 29 листопада головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України низки постанов про арешт майна "ПриватБанку", а також зняти арешт із рахунків у Національному банку України, "Укрексімбанку", "Райффайзен Банку Аваль", "Укрсоцбанку", "Сітібанку", банку "Південний", "А-банку", "Марфін Банку", "Комерційному інвестиційному банку", "Розрахунковому центрі з обслуговування договорів на фінансових ринках", "Асвіо Банку".
"ЛІГАБізнесІнформ" пише, що рахунки арештовано за позовом родини бізнесменів Суркісів.
У прес-службі "ПриватБанку" виданню повідомили, що на рішення Окружного адміністративного суду Києва подали касацію. У банку зазначили, що на роботу банку воно не впливає.
"Це рахунки, які в операційній діяльності участі не беруть", – сказали у прес-службі.
27 грудня 2016 року Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом родини Суркісів. До суду звернулися Ігор, Григорій, Рахміль (батько Ігоря і Григорія), Марина (дочка Ігоря), Світлана (дочка Григорія) Суркіс і Поліна Ковалик (дружина Григорія). Родина просила скасувати рішення НБУ №105 від 13 грудня 2016 року, яким їх було визнано інсайдерами "ПриватБанку".
17 травня суд зобов'язав "ПриватБанк" повернути родині Суркісів 1,048 млрд гривень, $266,2 тис. і €8 тис.
Із судових матеріалів випливає, що у Ігоря Суркіса на рахунку в банку був 151 млн грн, у Григорія Суркіса – 161 млн грн, у Поліни Ковалик – 514,1 млн грн, у Марини Суркіс – 174,5 млн грн, у Рахміля Суркіса – 44,8 млн грн. Також суд зобов'язав виплатити $266,2 тис. і €8 тис. відсотків за вкладом.
6 листопада Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення суду першої інстанції.