Спікер уряду ФРН про дії "Газпрому": Це викликає роздратування не лише в Німеччині, але і в інших країнах ЄС

Зайберт заявив, що дії "Газпрому" викликають роздратування
Фото: ЕРА

"Газпром" і "Нафтогаз України" мають виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, заявив офіційний представник федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт.

Рішення російського монополіста "Газпрому" розірвати контракт із НАК "Нафтогаз України" викликає занепокоєння. Про це заявив на брифінгу 5 березня офіційний спікер федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент "Укрінформу".

"Федеральний уряд сприйняв із занепокоєнням повідомлення про те, що "Газпром" має намір розірвати свої договори із українським "Нафтогазом", ще більшу стурбованість викликає те, що постачання газу в Україну не здійснюється", – зазначив Зайберт.

Він підкреслив, що обидві сторони мають виконувати рішення Стокгольмського арбітражу.

"Якщо "Газпром" хоче передчасно оголосити про розрив контрактів, це викликає роздратування не лише тут, у Німеччині, але і в інших країнах ЄС, і в Єврокомісії", – розповів Зайберт.

28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав російський "Газпром" виплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту. За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями і з урахуванням задоволених вимог російської сторони "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

1 березня стало відомо, що "Газпром" отримав гроші від "Нафтогазу України" як оплату березневого постачання газу, але повернув їх НАК. У російській компанії також заявили, що не будуть постачати газ в Україну.

У "Нафтогазі" розцінили це як порушення грудневого рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на постачання газу і заявили, що мають намір вимагати від "Газпрому" компенсації збитків.

2 березня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія змушена розпочати процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України" через Стокгольмський арбітраж. Він звинуватив суд у "подвійних стандартах" і ухваленні "асиметричного рішення" у спорі з Україною про контракти на постачання і транзит газу.