Реєстр великих платників податків України, попри війну, упродовж року зріс на 220 компаній

За словами Шмигаля, 2022 року український бізнес сплатив на 80 млрд грн більше податків, ніж "у мирний 2021 рік"
Фото: depositphotos.com

Реєстр великих платників податків України, попри повномасштабне вторгнення РФ, торік зріс на 220 компаній. Про це інформує Opendatabot.

"Це відбулося за рахунок того, що до переліку додалося удвічі більше нових компаній, аніж вибуло з нього: 397 нових бізнесів і проти 177 компаній, що вибули. Для порівняння: у 2022 році, навпаки, цей перелік скоротився на 32 компанії", – ідеться в повідомленні.

Протягом року серед нових великих платників податків найбільше з'явилося компаній, які займаються оптовою торгівлею і постачанням енергії, газу, пари й кондиціонованого повітря.

Сільськогосподарський сектор 2023 року посідає третє місце.

В Opendatabot уточнили, що для того, щоб потрапити до списку великих платників податків, бізнес має відповідати кільком критеріям:

  • бути українською компанією (юридична особа України чи постійне представництво нерезидента в Україні);
  • за рік заробити понад €50 млн в еквіваленті за курсом Нацбанку;
  • сплатити податки, крім митних, на суму понад €1,5 млн.

За даними Державної податкової служби, 2020 року на великих платників податків припадало приблизно 60% усіх надходжень до держбюджету України. Актуальні дані наразі невідомі, зазначили в Opendatabot.

Контекст:

Державний бюджет за 2022 рік було виконано з дефіцитом 911,1 млрд грн, зокрема загальний фонд 909,5 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів України 3 січня.

Українські громадяни та бізнес 2022 року сплатили до державного бюджету понад 900 млрд грн, ще 425 млрд грн сплачено в Пенсійний фонд і фонди соціального страхування, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 6 січня. За його словами, 2022 року український бізнес сплатив на 80 млрд грн більше податків, ніж "у мирний 2021 рік".