Рівень торгівлі підробленою тютюновою продукцією сягнув максимуму за останні шість років

Більш ніж 2,6 млрд сигарет поширюють саме на чорному ринку, зазначають автори звіту
Фото: depositphotos.com

Протягом першої половини 2020 року 43% всієї нелегально ввезеної продукції потрапили в Україну з невизначених країн, а частка контрафактних марок різко зросла до 23%, свідчать результати дослідження "Kantar Україна".

2,6 млрд сигарет в Україні поширюють на чорному ринку. Про це свідчать опубліковані 9 вересня дані проєкту моніторингу нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, який веде "Kantar Україна".

За оцінками експертів Kantar, сума неотриманих податків до бюджету України 2020 року – понад 4 млн грн. Більш ніж 2,6 млрд сигарет поширюють саме на чорному ринку.

2020 року рівень контрабанди знизився до 4,2%, але рівень контрафакту і далі суттєво зростає. Протягом першої половини 2020 року 43% всієї нелегально ввезеної продукції потрапили з невизначених країн, а частка контрафактних марок різко зросла до 23% і сягнула максимуму за останні шість років, зазначено в дослідженні.

Ще однією особливістю 2020 року автори звіту назвали те, що частка контрабанди з Білорусі зросла до 17%. Це також є одним із рекордів за останні роки, зазначила аналітик "Kantar Україна" Ольга Чернюшок.

9 вересня Кабмін підтримав створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів, повідомило інформагентство "Інтерфакс-Україна". Як зазначила заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Світлана Панаіотіді, документ розробили Мінекономіки спільно з Мінфіном "із метою посилення контролю та вжиття невідкладних заходів для боротьби з ухиленням від сплати податків, контрабандою і контрафактом на виконання доручення прем'єр-міністра України, а також за підсумками погоджувальних нарад у СБУ за участю Мінекономіки, Мінфіну, МВС, АМКУ".