Румунія за зразком інших країн хоче заборонити імпорт українського зерна
У заяві зазначають, що Румунії треба наслідувати приклад інших країн, які межують з Україною і які ухвалили таке рішення. У партії вважають, що компенсації від Єврокомісії не зможуть покрити загальних збитків, завданих фермерам.
Водночас партія зазначає, що Румунія має й далі підтримувати Україну в питанні полегшення транзиту агропродовольчої продукції до інших держав Європейського союзу або через торговельні шляхи із Чорного моря.
Міністр сільського господарства Петре Дає заявив Digi24, що необхідно шукати юридичні рішення щодо проблеми зернової кризи.
Контекст:
Уже кілька країн зупинили імпорт зерна з України або оголосили про наміри це зробити через побоювання, що ціна, яка знизилася внаслідок ввезення зерна, нашкодить їхнім фермерам.
7 квітня Україна й Польща домовилися зупинити експорт зерна з України до Польщі. Цьому передували протести польських фермерів, які скаржилися, що українське зерно осідає в Польщі і його не експортують далі, через що різко впали закупівельні ціни на зернові.
15 квітня міністр розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буда повідомив, що підписав документи про тимчасову заборону імпорту українського зерна до Польщі до 30 червня.
Також Угорщина 9 квітня заявила про посилення заходів щодо контролю за імпортом зерна, яке надходить з України. А 15 квітня міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що Угорщина забороняє ввезення сільськогосподарської продукції з України.
16 квітня стало відомо, що Болгарія розглядає питання щодо заборони імпорту українського зерна.
17 квітня про припинення імпорту зерна з України оголосила Словаччина.