"Самопоміч": Сьогодні держава має всі можливості зменшити тариф на газ принаймні на 35%
2014 року Україна витратила на покриття дефіциту "Нафтогазу" 100 млрд грн з бюджету, а 2016-го 80 млрд грн піде на субсидії, заявив голова парламентської фракції "Самопомочі" Олег Березюк.
Держава має всі можливості зменшити тариф на газ принаймні на 35 %, а заміна прямих дотацій "Нафтогазу України" на субсидії є обманом людей, заявила пресслужба партії "Самопоміч" у Facebook.
"Раніше в нас була чорна діра "Нафтогазу": у 2014-му туди було залито понад 100 млрд грн, тобто 25 % бюджету. У 2016-му в нас є чорна діра субсидій, куди ми плануємо відправити до 80 млрд грн. Найбільший цинізм полягає в тому, що дірка в "Нафтогазі" тепер закривається з кишень населення, а не з бюджету", — заявили в партії.
У "Самопомочі" зазначили, що заради отримання грошей у МВФ дірку в бюджеті зменшили завдяки підвищенню тарифів, що призведе до зубожіння 60 % людей, які працюють, які не зможуть фізично платити за газ.
"Ми не можемо вплинути на те, скільки коштує газ у світі, але ми можемо вплинути на такі компоненти ціни, як субсидії, рента, транспортування, рентабельність та зарплати працівників держпідприємств та монополій. Це дасть економію до 35 %, тобто ціна на газ цілком може становити не 6800, а 4500 грн", — наголосив голова парламентської фракції "Самопомочі" Олег Березюк.
На його думку, Україна має максимально вигідно для себе використати газ власного видобутку та створити ринок газу.
Для цього він закликав скасувати преференції "Нафтогазу" в співпраці зі споживачами та теплокомуненерго, дати рівний доступ усім постачальникам до всіх споживачів та створити ринок газу, забезпечивши конкуренцію.
У березні 2015 року було підписано меморандум між Україною та МВФ про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в рамках програми розширеного фінансування. У ньому зазначено, що Україна має за кілька етапів підвищити вартість газу для населення до рівня економічно обґрунтованого.
Вперше Україна на вимогу МВФ підвищила ціни 1 квітня 2015 року. Тоді мінімальний тариф для населення зріс у 3,3 рази — до 3600 грн за тисячу кубометрів.
З 1 травня 2016 року Кабмін запровадив єдину ціну на газ для промисловості та населення. Вона становитиме 6879 грн за тисячу кубометрів.
Президент України Петро Порошенко назвав єдину ціну на газ потужним антикорупційним кроком уряду, а в представництві Європейського союзу в Києві назвали це рішення кроком до розблокування програм допомоги з боку міжнародних донорів.