Санкційні послаблення щодо російської металопродукції призводять до порушень конкуренції в ЄС, цю ситуацію необхідно виправити – експерт
Росія здобула додаткову можливість фінансувати свою агресію проти України після того, як у грудні минулого року Євросоюз послабив окремі санкції щодо російської металопродукції і пролонгував імпорт російських слябів, чавуну і феросплавів. Про це заявив у коментарі УНІАН голова Федерації металургів України Сергій Біленький.
"Певній номенклатурі продукції, яка виробляється на ворожих підприємствах, було відкрито доступ до європейського ринку. Це дуже дивно. По-перше, зароблені експортні кошти будуть спрямовуватися на підтримку російської агресії. А по-друге, Росія, користуючись ситуацією, активно демпінгує на європейському ринку, і таким чином шкодить навіть європейським виробникам! Тут мають включатися антидемпінгові запобіжники. Але віримо, що європейські партнери відмінять послаблення, і це буде відображено вже в наступному санкційному пакеті", – заявив експерт.
Він додав, що європейські споживачі російської продукції аргументують послаблення тим, що вони в такий спосіб запобігають дефіциту, але це не є причиною давати Росії заробляти, оскільки українські виробники здатні замістити РФ на європейському ринку.
"Обсяги продукції, яка підпадає під санкції, є у виробників і без Російської Федерації. Навіть українські металурги готові зробити достатню пропозицію і не допустити дефіциту цієї продукції у Європі", – розповів Біленький.
Контекст:
Попередні санкції на імпорт слябів ввели в жовтні 2022 року в межах восьмого пакету санкцій. Тоді ухвалили рішення, що він може тривати до кінця вересня 2024 року в межах встановлених квот, а з 1 жовтня 2024 року імпорт мають припинити. Проте 12-й пакет санкцій фактично послабив раніше введені обмеження.