"Ситуація в енергосистемі є непростою". Україна знову приймала аварійну допомогу від Румунії, частина споживачів без світла

У вечірній час в українській енергосистемі може виникати дефіцит потужності, попереджають в "Укренерго"
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)
ГЕС, розташовані на Дніпрі вище за Каховську ГЕС, знижують потужність виробництва, щоб обмежити надходження води в Каховське водосховище і зменшити затоплення. Про це повідомили 8 червня в "Укренерго".

Через паводок від'єднано приблизно 20 тис. споживачів у Херсоні й області.

У НЕК зазначили, що 7 червня із 20.00 до 23.00 через брак загальної потужності українських електростанцій енергосистема України, щоб покрити вечірній пік споживання, приймала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії. Імпорту й експорту в ці години не було.

В "Укренерго" нагадали, що аварійна допомога не комерційний імпорт, а "ситуативний захід екстреного реагування для балансування енергосистеми".

Зараз виробництва електроенергії досить для забезпечення потреб споживачів, але "ситуація в енергосистемі залишається непростою", зазначили в повідомленні.

У вечірні години через обмежену кількість енергоблоків у роботі може виникати дефіцит потужності. "Укренерго" просить використовувати потужну техніку не ввечері, а в інші періоди доби, щоб зменшити навантаження в енергосистемі й полегшити балансування.

"Попри постійні пошкодження, тривають роботи з відновлення мереж обленерго поблизу лінії фронту... Продовжується ремонтна кампанія на всіх енергооб'єктах, пошкоджених під час масованих ракетних і дронових ударів росіян по енергосистемі. Обсяг і складність завданих пошкоджень потребують значних ресурсів і часу", – додали в компанії.

Контекст:

Уранці 6 червня оперативне командування "Південь" сил оборони України повідомило про підрив росіянами Каховської ГЕС. За даними "Укргідроенерго", унаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС зруйновано повністю і її неможливо відновити. За даними Херсонської обладміністрації, унаслідок техногенної катастрофи може бути затоплено приблизно 80 населених пунктів. У Херсонській області оголошено евакуацію.

Президент України Володимир Зеленський говорив, що підрив дамби Каховської ГЕС – найбільша рукотворна екологічна катастрофа в Європі за десятки років. За інформацією Офісу президента, унаслідок вибуху у Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн.

Зеленський заявив, що, за даними української розвідки, підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки. "Водночас підрив дамби не вплинув на спроможність України деокуповувати власні території", – додав глава держави.

За словами Зеленського, на лівобережній частині Херсонської області "абсолютно катастрофічна ситуація". Окупанти просто кинули людей без води, на дахах будинків у затоплених громадах, зазначив президент.

Унаслідок терористичного акту росіян на Каховській ГЕС прогнозують масштабне затоплення сільськогосподарських земель і загибель риби – такий прогноз дало Міністерство аграрної політики та продовольства України 7 червня.