Ситуація з пальним ще може бути напруженою протягом тижня, але покращиться із середини травня – нардеп Герус
Унаслідок таких дій окупантів було знищено суттєві запаси пального, також ускладнено зберігання нафтопродуктів, сказав Герус.
Знищення нафтобаз, а також зупинення Кременчуцького нафтопереробного заводу, яке сталося також внаслідок обстрілів, – це, за словами Геруса, один із чинників, які впливають на дефіцит пального в країні.
Також це пов'язано з переорієнтацією ринку на постачання пального з Європи за повної відсутності таких постачань із Росії та Білорусі, а також блокуванням окупантами постачання пального морським шляхом, пояснив Герус.
"Є певні логістичні труднощі, пов'язані з наявністю бензовозів, цистерн, із логістикою та переміщенням цього транспорту. Триває процес налагодження, ринок переформатується", – сказав він.
Нардеп прогнозує, що ринок налаштується найближчим часом і постачання з Європи "будуть динамічнішими".
"Можливо, протягом тижня ще буде напружена ситуація. Але із середини травня очікуємо покращення, тому що йде ресурс, який уже законтрактований і транспортується в Україну", – додав він, не відкидаючи подальшої лібералізації ринку.
Контекст:
Дефіцит пального в Україні, як розповідав директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, виник наприкінці минулого місяця. 29 квітня перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко заявляла, що проблему буде врегульовано протягом тижня.
3 травня перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко сказав, що проблему з наявністю палива на автозаправках буде вирішено "буквально за кілька днів", але "ціни будуть іншими".