США намагаються конфіскувати в експрем'єра Лазаренка $200 млн і передати їх Україні

Україна досі домагається повернення у країну заарештованих у США грошей Лазаренка
Фото: ЕРА

Суд США розглядає позов міністерства юстиції щодо конфіскації $200 млн колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка на користь України. Про це керівниця міжнародного підрозділу відділу з питань відмивання грошей і повернення активів американського мін'юсту Мері Батлер повідомила в опублікованому 5 серпня інтерв'ю вірменській службі "Голосу Америки".

За її словами, обсяг обвинувачень у справі, за якою Лазаренка визнали винним шість років тому, значно вужчий від того масиву претензій до експрем'єра, які входять до юрисдикції міністерства юстиції США.

"Справи досі не завершили. Але я рада повідомити, що ми досягли ще одного рішення, яке наближає нас до можливості отримати остаточне рішення про конфіскацію. Ідеться про більш ніж $200 млн", – заявила представниця американської юстиції.

"Голос Америки" зазначає, що Лазаренко, якого у США визнали винним у відмиванні $22,85 млн, у Швейцарії дістав 1,5 року ув'язнення умовно, а також, як і у випадку з вироком американського суду, – конфіскацію коштів і штрафи. З викрадених Лазаренком грошей Україна отримала $6,5 млн від Швейцарії, ідеться у статті.

Контекст:

Лазаренко був прем'єр-міністром України в 1996–1997 роках. Після конфлікту з президентом Леонідом Кучмою пішов в опозицію, а з початком карного розслідування втік за кордон. 1999 року його затримали в Нью-Йорку під час спроби перетнути кордон за підробленим паспортом. У США Лазаренка обвинувачували у відмиванні грошей, отриманих у незаконний спосіб і переказаних на закордонні рахунки в 1994–1999 роках.

У серпні 2006 року суд у Каліфорнії призначив йому покарання у вигляді дев'яти років ув'язнення та штрафу в розмірі $10 млн. 1 листопада 2012 року вийшов із в'язниці. Окремо від цієї справи триває слухання процесу за позовом уряду США проти Лазаренка щодо конфіскації його заморожених активів.

Україна досі домагається повернення у країну заарештованих у США грошей Лазаренка. У листопаді 2014 року суд у Вашингтоні ухвалив рішення, згідно з яким $110 млн на офшорних рахунках Лазаренка поділили між банком на Антигуа та скарбницею США.