Супрун заявила, що після передання закупівель ліків міжнародним організаціям їхня вартість знизилася на 40%
Закупівлі ліків через міжнародні організації допомагають економити 5–6 млрд грн на рік, зазначила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
У зв'язку з переданням держзакупівель ліків міжнародним організаціям їхня вартість для України знизилася на 40% за чотири роки. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" 26 січня заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
"Ті, які займаються іншими корупційними схемами, які найбільше втратили, коли ми почали зміни в системі охорони здоров’я. Ще у 2015 році ми передали державні закупівлі на міжнародні організації. Це є 5 млрд або 6 млрд гривень кожного року, які вже не йдуть через їхні кишені. СБУ, Рахункова палата та наші розрахунки показують, що на 40% знизилися ціни через міжнародні організації з 2014 року до 2018-го. Це є дуже багато коштів, які вже не йдуть через дистриб’юторів і "фарммафію", яка була колись в Україні... Це є і препарати вітчизняного виробництва або ті, які дистриб’ютори привозили в Україну. Була змова між ними на тендери МОЗівські. Коли міжнародні організації займаються тими закупівлями, немає цієї змови", – сказала Супрун.
2015 року МОЗ передало закупівлі ліків за 12 державними програмами на суму понад 2 млрд грн трьом міжнародним організаціям – Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ), Програмі розвитку ООН (ПРООН) і британському закупівельному агентству Crown Agents.
У квітні 2018 року Супрун сказала, що МОЗ підписало договори з міжнародними організаціями на закупівлю ліків 2018 року на суму 5,9 млрд грн із державного бюджету. Вона зазначала, що закупівлі медпрепаратів за допомогою міжнародних організацій 2016 року дали змогу заощадити до 40% коштів, виділених на це, що було підтверджено відповідними висновками Рахункової палати.