Тімченко: Україна відіграватиме значну роль в енергетичній безпеці Європи

Максим Тімченко: Є великий інтерес із боку приватного бізнесу до інвестицій у будівництво нової України
Фото: epravda.com.ua

У майбутньому Україна стане важливою частиною енергетичної безпеки Європейського союзу. Про це повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в коментарі американському телеканалу CNN. Фрагмент ефіру пресслужба ДТЕК опублікувала в YouTube компанії.

"Я щиро переконаний, що в майбутньому Україна відіграватиме значну роль в енергетичній безпеці ЄС та енергетичному ландшафті Європи", – сказав він.

Гендиректор наголосив, що для збільшення потужності "зеленої" генерації України до 30 ГВт необхідно залучити приблизно $40 млрд інвестицій.

"Тому ми, власне, будуємо бізнес-коаліцію з енергетичних компаній для таких інвестицій. Ми у пошуках приватного капіталу, підтриманого державою та політичними гарантіями. Ось що сьогодні потрібно, і вже є великий інтерес із боку приватного бізнесу до інвестицій у будівництво нової України", – підсумував Тімченко.

Відео: DTEK Group / YouTube

Контекст:

На Світовому економічному форумі у Давосі ДТЕК ініціював проєкт збільшення потужності "зеленої" енергетики в Україні. Як зазначив Максим Тімченко, Україна може стати найбільшим постачальником "зеленої" електроенергії для своїх європейських партнерів.

Україна 24 лютого повністю від'єдналася від енергосистем Росії та Білорусі. Це було заплановане від'єднання, пресслужба "Укренерго" попереджала про перехід української енергосистеми в ізольований режим: його передбачали як випробування в межах підготовки до синхронізації ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Планували, що експеримент триватиме із 24-го до 26 лютого.

Україна від'єднала свою енергосистему від енергетичних систем України та Білорусі о 00.00, за кілька годин до початку воєнного вторгнення Росії.

Після початку вторгнення Україна попросила про термінову синхронізацію з єдиною енергомережею країн Євросоюзу ENTSO-E. 15 березня у ДТЕК повідомили, що Україна успішно пройшла технічні випробування щодо синхронізації своєї енергосистеми з європейською.