Транш МВФ і підтримка США. Марченко розповів про "дуже хороші" переговори у Вашингтоні

Марченко: Нам вдасться виконати всі наші зобов'язання за програмою МВФ
Фото: mof.gov.ua
Міністр фінансів України Сергій Марченко оптимістично налаштований щодо одержання Україною траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ), повідомило агентство "Укрінформ" 13 липня.

"Я вважаю, що нам вдасться виконати всі наші зобов'язання за програмою МВФ і мати змогу продовжувати її, а також отримувати підтримку безпосередньо від Сполучених Штатів", – зазначив Марченко.

Міністр додав, що проводить "дуже хороші" переговори у Вашингтоні, зокрема з главою Європейського департаменту МВФ і представниками місії Фонду.

На його переконання, Україна просунулася в реалізації реформи у правовій сфері на законодавчому рівні. Крім того, міністр заявив про суттєвий прогрес, досягнутий Україною на ринках газу, електропостачання, у фіскальній сфері. Він повідомив, що українська сторона інформує МВФ про зусилля зі зміцнення незалежності НБУ, а також із боротьби з корупцією.

Паралельно, за його словами, тривають переговори у Вашингтоні з представниками міністерства фінансів США.

"Минулого тижня ми мали зустріч із заступником глави американського мінфіну Воллі Адеємо, ми обговорили можливість отримання гарантій США за нашими позиками", – повідомив Марченко.

Крім того, за словами міністра, він обговорює в американській столиці можливості для інвестицій США в будівництво українських доріг та іншої критично важливої інфраструктури.

Контекст:

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею заплановано виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна одержала $2,1 млрд першого траншу. Як казав Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця 2020 року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року і працювала до 12 лютого. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми ще не ухвалено. "Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", – зазначив він.

Президент України Володимир Зеленський висловив упевненість, що Україна одержить наступний транш від МВФ до кінця 2021 року.