ТРЦ Ocean Plaza і Миколаївський глиноземний завод, які належать росіянам, продадуть з аукціону – глава Фонду держмайна України
За його словами, реалізувати майно дає можливість санкційне законодавство. ФДМУ планує зробити це за максимально швидкою процедурою.
"Нам уже передали активи президента-втікача Віктора Януковича і російського бізнесмена Володимира Євтушенкова, а також Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат, який належав російському бізнесмену Михайлові Шелкову. Демурінський ГЗК готуємо виставляти на приватизацію. Щодо інших активів ще ведемо роботу з узяття в управління", – заявив він.
Глава фонду також повідомив, що один із найдорожчих активів – Миколаївський глиноземний завод, який до націоналізації належав росіянину Олегові Дерипаску, буде готовим до продажу вже до кінця 2023 року.
"До моменту оголошення аукціону фонд діятиме так само як і на Демурінському ГЗК. Там для того, щоб запустити підприємство, потрібно було 40 млн грн. Ми подивилися на наявні активи і вирішили виставити наявну продукцію, яку зберігали на ГЗК, на Prozorro. І на ці кошти запустили підприємство й виплатили заробітні плати", – сказав Умєров.
ТРЦ Ocean Plaza, який конфіскували в сім'ї соратника президента РФ Володимира Путіна Аркадія Ротенберга рішенням Вищого антикорупційного суду, продадуть одразу після аудиту.
"Ми зацікавлені виставити його на аукціон якнайшвидше. Попередньо потрібно провести юридичний, технічний і фінансовий аудит. За строками те саме, що і з Миколаївським – 90 днів на аудит, і можна оголошувати аукціон. Головне – щоб юридично цей актив до нас дійшов", – додав Умєров.
Контекст:
У серпні 2022 року ТРЦ Ocean Plaza передали в управління АРМА, оскільки серед його власників – громадяни Росії з близького оточення Путіна, а кошти, отримані від діяльності ТРЦ, використовували для фінансування виробництва й постачання боєприпасів збройним силам РФ. 20 березня 2023 року ВАКС за позовом Міністерства юстиції конфіскував його та низку інших російських активів.
У липні 2022 року суд заарештував активи і права на Миколаївський глиноземний завод Дерипаски. Рішення суду також стосується надровидобувних компаній "Глухівський кар'єр кварцитів", "Хустський кар'єр" та "Жежелівський кар'єр". Вартість переданого Україні майна становить понад 10 млрд грн.