Трудова міграція становитиме в майбутньому загрозу для економічного розвитку України – експерт

Василь Воскобойник: І ось тут з'явиться питання: чи захоче трудовий мігрант залишитися в Україні
Скріншот: АКТУАЛЬНО / YouTube
Рано чи пізно люди почнуть для себе обирати країну, у якій вони захочуть залишитися, і це може стати загрозою для української економіки, вважає президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Про це він заявив в коментарі "5 каналу".

"Поки що – я підкреслюю, поки що – трудова міграція українців з України не несе великої загрози для нашого економічного розвитку. Але рано чи пізно люди почнуть для себе обирати можливості майбутнього проживання, і обиратимуть країну, у якій вони захочуть залишитися. І ось тут з'явиться питання: чи захоче трудовий мігрант залишитися в Україні. І ось це вже буде нести в майбутньому загрозу для нашого економічного розвитку", – прогнозує він.

Контекст:

У Міністерстві соціальної політики України повідомляли 2019 року, що за кордоном на постійній основі працює понад 3,2 млн осібЧастина українських заробітчан втратила роботу через пандемію коронавірусу і припинення з Україною авіасполучення.

Лише в Польщі сьогодні працює майже 1,5 млн українців, їхня кількість за останні сім років зросла у два-три рази, розповів 20 липня посол України в Польщі Андрій Дещиця. Приблизно 600 тис. українців офіційно платять податки до Фонду соціального страхування, інші – працюють за трудовими договорами і податки не платять.

За даними Євростату, мінімальна зарплата в Польщі в лютому становила €614 (приблизно 19,7 тис. грн за курсом Нацбанку).

Президент Володимир Зеленський сказав у лютому минулого року, що якщо українці матимуть 70% від польської заробітної плати, то вони повернуться додому в Україну. "Я дуже хочу, щоб у нас заробітна плата була, як у Польщі. Я хочу вірити, що ми за ці чотири роки з хвостиком можемо здійснити цю мрію", – зазначив глава держави.