Ціни на косметику в Україні зростуть на 20–50% – Forbes

Косметичні засоби в Україні можуть суттєво здорожчати через упровадження нового технічного регламенту
Фото: depositphotos.com

В Україні можуть суттєво зрости ціни на косметичні вироби через гармонізацію національного законодавства з європейськими нормами щодо правил виробництва. Про це 11 жовтня повідомила українська редакція Forbes, посилаючись на учасників ринку.

"Ціна на косметику внутрішніх виробників зросте на 20–50%", – прогнозує засновник консалтингової компанії Archimed Микола Романьок.

Співзасновниця бренда косметики Livesta Світлана Діхтяренко зазначила, що українські виробники у зв'язку зі змінами законодавства матимуть "суттєві витрати на перегляд складів та інгредієнтів продукції, її пакування, обладнання, сертифікацію тощо".

Зокрема, співзасновниця косметичного бренда Crumb Євгенія Лисенко вважає, що її компанії доведеться вкласти від $7 тис. до $10 тис. для завершення переходу на новий регламент роботи, зокрема – за додаткові лабораторні тести, реєстрацію й консультації з юристами.

Додатково ціни можуть зрости через підвищення цін постачальниками компонентів, які теж підпадають під регламент, додала вона. 

Контекст:

Кабінет Міністрів України затвердив новий технічний регламент на косметичну продукцію, розроблений на основі європейського регламенту №1223/2009, у січні 2021 року. Документ набув чинності 3 серпня 2024-го. У документі зазначають, що обігу косметичної продукції, яка не відповідає вимогам нового регламенту і яка потрапила на ринок до 3 серпня 2026 року, не можуть заборонити або обмежити. 

В огляді нового регламенту, підготованому компанією "Кратія", зазначали, що він суттєво спрощує процедуру виходу косметичних засобів на ринок, водночас посилюючи контроль за їхнім обігом уже безпосередньо на ринку. Також посилюють вимоги до складу косметики (суттєво збільшується перелік речовин, заборонених для використання) та умов, у яких її виготовляють. Окрім того, новим регламентом встановлено, що всі твердження про ефективність продукту мають бути підтверджені "надійними й чіткими доказами".