У червні Україна виробила більше артилерійських і мінометних снарядів, ніж за весь 2022 рік – Камишін

Камишін назвав таємницею кількість вироблених боєприпасів
Фото: #залізні_зміни в МінСтратегПромі / Telegram

2023 року Україна збільшила виробництво боєприпасів, необхідних для протистояння російській агресії. Про це міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін заявив агентству Bloomberg в інтерв'ю, яке опублікували 9 липня.

За його словами, у червні 2023 року було вироблено більше мінометних і артилерійських снарядів, ніж за весь 2022 рік. Скільки саме – міністр не уточнив, наголосивши, що це є таємницею.

Він вважає, що виробленого торік мало.

Камишін пояснив, що на посаді, яку він обійняв 21 березня 2023 року, зосередився на виробництві боєприпасів для артилерії й мінометів, бо "вони відіграють центральну роль у бою", а після розпаду Радянського Союзу Україна "практично припинила" їхнє виробництво. Унаслідок цього після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія швидко вичерпала їхні запаси і змушена була просити боєприпаси у союзників.

Bloomberg пише, що Камишін розраховує також збільшити виробництво танків і броньованих машин, проте на це знадобиться від трьох до шести місяців.

Контекст:

5 липня президент України Володимир Зеленський заявив у вечірньому зверненні, що "постійно є прогрес у виробництві зброї в Україні".

Нарощування виробництва боєприпасів – одне із завдань, які поставили новопризначеному гендиректору державного "Укроборонпрому" Герману Сметаніну.

Окрім того, у березні 17 держав – членів ЄС і Норвегія домовилися про спільні закупівлі боєприпасів. 23 березня лідери ЄС схвалили угоду, мета якої – доправити Україні 1 млн артилерійських снарядів протягом найближчих 12 місяців. 5 травня ЄС схвалив виділення €1 млрд на закупівлю боєприпасів для України.

У травні верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявляв, що в Україну вже надійшли 220 тис. артилерійських снарядів і 1,3 тис. ракет у межах цього плану.