У дохід України передано літак Ан-140, який належав російській компанії, вартістю майже 150 млн грн – СБУ

Про арешт літака ДБР повідомило у вересні 2022 року
Фото: dbr.gov.ua
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) України передав у дохід держави заарештований раніше внаслідок антиросійських санкцій пасажирський літак Ан-140-100. Про це 6 липня проінформувала Служба безпеки України, матеріали якої розглядав суд за позовом Міністерства юстиції.

"Суд задовольнив іще один позов Міністерства юстиції про передачу в дохід України майна підсанкційної російській корпорації "Ростех". Мова йде про вантажно-пасажирський літак Ан-140-100 вартістю майже 150 млн грн", – ідеться у повідомленні.

У спецслужбі зазначили, що до повномасштабного вторгнення в Україну країни-агресора РФ росіяни передали літак українському держпідприємству "Антонов" для технічних налаштувань, випробувань та подальшого повернення в Росію.

"За даними слідства, російський літак перебував на балансі московського "Авіаційного комплексу імені Іллюшина", який входить до структури "Ростеха" і є провідним виробником військової авіатехніки РФ. Саме ця російська компанія постачає бойові літаки для армії країни-агресора, які воюють проти України", – пояснили у СБУ.

У відомстві наголосили, що керівництво компанії з РФ фігурує у кримінальному провадженні, відкритому за ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених із метою зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу України.

Контекст:

Про арешт Ан-140-100 Держбюро розслідувань повідомляло у вересні 2022 року.

За даними LIGA.net, єдиний такий літак був на стоянці у Запоріжжі і 2020 року його намагалися продати через електронний аукціон OpenMarket за борги власника. Зазначали, що літак у неробочому стані та зі слідами корозії.

4 квітня 2023 року Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) оголосило про пошуки управителя для Ан-140. "За офіційною інформацією ДБР, власником активу є директор одного з українських підприємств цивільної авіації, який утік до тимчасово окупованого Криму, де почав співпрацювати із представниками держави-агресора", – ідеться у повідомленні. В АРМА зазначили, що із 3 серпня 2017 року літак викреслено з Державного реєстру цивільних повітряних суден України.