У Федерації роботодавців і Американській торговельній палаті підтримали пропозицію поступово збільшувати акцизи на ТВЕН
Різке підвищення акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання може зашкодити ринку і спровокувати зростання ринку нелегальної продукції, а також падіння податкових надходжень до державного бюджету. Про це заявили в Американській торговельній палаті та Федерації роботодавців України.
"У нинішніх економічних реаліях таке різке підвищення акцизу може призвести до руйнівних наслідків для ринку та економіки країни, оскільки значне підвищення ціни на таку продукцію буде сприяти зростанню нелегального ринку, у результаті чого держава не отримає запланованих надходжень до бюджету", – указано в заяві Американської торгової палати.
У Федерації роботодавців підтримали пропозицію парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики: підвищувати акцизи поступово, не в 4,2 раза, а втричі з квітня цього року, а потім по 30% щорічно.
"За розрахунками експертів Федерації роботодавців, реалізація пропозиції комітету збільшить доходи держбюджету з акцизу на ТВЕН цього року на 2,6 млрд грн. Адже більш поступовий темп підвищення акцизу стримуватиме зростання нелегального ринку тютюновмісних виробів", – переконані у ФРУ.
У Федерації зауважили, що в разі підвищення акцизу одразу в 4,2 раза легальний ринок може скоротитися втричі, а послідовна і прогнозована політика в цій сфері зміцнить довіру інвесторів і дозволить зберегти робочі місця.
"Більш поступове підвищення акцизу відповідає європейській практиці, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС від 27 червня 2014 року, за якою Україна взяла на себе зобов'язання поступово узгодити своє законодавство з вимогами директиви №2011/64/ЄС про структуру і ставки акцизу на тютюнові вироби", – заявляла виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко, писало видання LB.ua.
25 лютого на засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики нардепи підтримали підвищення ставки акцизу на ТВЕН 2021 року втричі від чинної 2020 року і подальше щорічне підвищення на 30% у 2022–2025 роках.
За прогнозом фахівців Інституту Гейця, поступовий сценарій підвищення ставок акцизу забезпечить на 18,7 млрд грн більше податкових надходжень, ніж альтернативний "шоковий" сценарій, писало видання "Букви".