У Ferrexpo заявили, що у ЗМІ розповсюджено некоректну інформацію про причини зміни вартості акцій компанії
Нещодавнє зниження ціни акцій материнської компанії Ferrexpo plc на Лондонській біржі є наслідком "загального збільшення тиску на Ferrexpo з боку правоохоронних органів України" протягом останнього року й "сумнівних судових постанов". Про це пишуть "Українські новини" з посиланням на заяву Ferrexpo.
Зокрема, ідеться про останнє рішення Східного апеляційного господарського суду, який розташований у Харкові, на користь компанії ТОВ "Максі капітал групп" стосовно Полтавського ГЗК, що входить до групи Ferrexpo. Компанія веде постійні дискусії зі своїми основними інституційними акціонерами й на цю мить не має інформації про будь-які зміни в їхніх частках, підкреслили у пресслужбі. Щодо ситуації з нібито боргом у розмірі 4,7 млрд грн, у компанії назвали його "неіснуючим".
"З Полтавського ГЗК, використовуючи сфальсифіковані документи, намагаються стягнути уявний борг у розмірі 4,7 млрд грн ($125 млн). Цей борг, який нібито виник понад 15 років тому, згідно з рішенням українського Верховного Суду від червня 2022 року, був погашений ще у 2015 році", – цитує агентство представників Ferrexpo plc.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав фактично відсутнє право вимоги до Полтавського ГЗК компанії ТОВ "Максі капітал групп", а Східний апеляційний господарський суд ухвалив рішення про повторне стягнення коштів із Полтавського ГЗК, пояснили в компанії.
Адвокати Полтавського ГЗК заявили, що процес судового розгляду мав ознаки замовного й був сумнівного характеру, бо справу обсягом майже 4 тис. сторінок розглянула колегія, яку сформували за годину до початку судового розгляду. Саме ж рішення ухвалили в єдиному апеляційному засіданні, яке тривало півтори години і яке оголосили після п'яти хвилин обговорення справи суддями в нарадчій кімнаті, зауважили юристи. Тобто судді витратили в середньому по одній секунді на вивчення кожної сторінки справи, підрахували вони. Підприємство вже спрямувало касаційну скаргу.
"Ми сподіваємося, що зазначене судове рішення буде скасоване вищими судовими інстанціями, що захистить західні інвестиції в Україну й права українських інвесторів, і сподіваємося, що інвестиції, вкладені інвесторами протягом останніх 17 років у розмірі понад $3,5 млрд, будуть захищені", – ідеться в повідомленні.
"Українські новини" зазначають, що Ferrexpo хоче використати цю можливість, щоб підтвердити, що, як компанія з лістингом на основному майданчику Лондонської фондової біржі, вона працює за "найвищими стандартами корпоративного управління й дотримується всіх вимог міжнародного та українського законодавства".