У ДБР відкрили форму, через яку можна анонімно повідомити про незаконне майно чиновників

ДБР просить громадян та ЗМІ повідомляти про наявність необґрунтованих активів у чиновників
Фото: slovoidilo.ua
У Державному бюро розслідувань відкрили спеціальну форму, в якій будь-хто зможе анонімно розповісти про незаконне майно чиновників або про те, що вартість придбаного держслужбовцем майна було значно занижено. Про це пише ДБР у Facebook.

"Держбюро розслідувань є одним із найперших серед правоохоронних органів, що запустили окрему лінію для отримання повідомлень про наявність у посадових осіб необґрунтованих активів. Для покращення співпраці із заявниками щодо викриття таких фактів Бюро створило на сайті спеціальну форму для звернень", – ідеться в повідомленні.

У ДБР підкреслили, що всю одержану інформацію будуть ретельно перевіряти. Громадянам та ЗМІ радять звертатися через електронну форму, за спеціальним телефоном або поштою.

Контекст:

У листопаді 2019 року набув чинності закон про відповідальність за незаконне збагачення (він же – закон про цивільну конфіскацію).

Згідно з документом, придбання чиновниками активів, вартість яких більше ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (110,5 тис. грн) перевищує їхні законні доходи, веде до позбавлення волі на строк від п'яти до 10 років.

Справи про визнання активів необґрунтованими і їх стягнення в дохід держави розглядає Вищий антикорупційний суд.

Антикорупційна прокуратура повідомляла про два позови, подані відповідно до цього закону. Один із них стосується нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви, який, за даними відомства, здавав в оренду чужу жомову яму і протиправно отримав за це 1,2 млн грн. Другий – нардепа від "Батьківщини" Михайла Волинця, який не вказав у декларації за 2020 рік джерела походження майже 3 млн грн на придбання квартири.