"У Києві з'явиться інноваційна та комфортна інфраструктура". Бізнесмен Хмельницький прокоментував купівлю "Більшовика"
Співвласником активів заводу став власник компанії "А Девелопмент" Олексій Баранов.
У релізі зазначили, що консорціум інвесторів, серед яких Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова, придбав "Більшовик" на аукціоні Фонду держмайна.
"Як акціонер UDP я вітаю партнерів із перемогою на відкритому аукціоні… У Києві з'явиться інноваційна та комфортна для городян інфраструктура у центрі міста, ефективний власник та мільярдні інвестиції, нові робочі місця та перспектива розвитку", – сказав Хмельницький.
За його словами, прихід приватних інвесторів на "занедбані підприємства може вивести економіку на новий рівень".
У рейтингу Forbes "100 найбагатших українців 2021 року" Хмельницький посідає 29-те місце зі статками у розмірі $310 млн. Займається інвестиціями.
Контекст:
Фонд державного майна України 27 жовтня продав АТ "Перший київський машинобудівний завод" (раніше – завод "Більшовик") за 1,429 млрд грн. Завод виставили на приватизацію у липні, стартова ціна становила 1,38 млн грн. Про бажання брати участь у конкурсі спочатку заявляло 15 компаній. За словами голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченка, подальша процедура передбачає 10 днів на підписання договору, ще 30 днів на сплату вказаної суми, а також погодження АМКУ. Також він заявив, що інвестор придбав "чудовий актив".
Сенниченко зазначив у коментарі українському Forbes, що приватизацію провели на високому рівні. Він зазначив, що успішний продаж "Більшовика" не лише поповнить бюджет держави, а й сприятиме створенню нових робочих місць та модернізації виробництва.
"Київ замість покинутої території отримає проєкти комплексного розвитку, а державний бюджет – погашення боргів у розмірі 500 млн грн та мільярдні надходження від приватизації", – заявив голова ФДМ.
Компанії "А Девелопмент" та UDP спеціалізуються на розвитку проєктів житлової нерухомості, а також комерційної та соціальної інфраструктури. Девелопери відомі проєктом реставрації Київської фортеці та історичних корпусів заводу "Арсенал", де створено громадські простори, нагадали "Українські новини".
Завод "Більшовик" заснували наприкінці XIX століття, спочатку на ньому виготовляли обладнання для цукрової промисловості. 2018 року змінив назву на АТ "Перший київський машинобудівний завод". 2021 року єдиним джерелом доходу заводу стало здавання приміщень в оренду, у липні цього року територію підприємства почали готувати до приватизації та продажу. Головний актив підприємства – 36 га землі у Києві неподалік станції метро "Шулявська".