У Київській області з'явився сервіс доставки продуктів із села, який працює за принципом таксі Uber
Засновник проєкту доставки продуктів із села Гоголів Київської області Едуард Линник пояснив, що для покупців він має вигляд звичайного інтернет-магазину, а для продавців система схожа на роботу водіїв таксі Uber.
У Київській області підприємець Едуард Линник заснував сервіс доставки продуктів із села Гоголів за принципом роботи сервісу таксі Uber. Про це виданню "ГОРДОН" повідомили у пресслужбі проєкту.
"Для покупця домашніх продуктів усе має вигляд придбання у звичайному інтернет-магазині – покупець додає товар у корзину на сайті, оформляє замовлення й отримує його. Зараз ми робимо доставку тільки в неділю, але у планах робити її двічі на тиждень. А ось для продавця це схоже на роботу таксистів в Uber – усі замовлення розподіляють між продавцями залежно від наявності товарів у продавця", – розповів він.
Зараз замовлення розподіляють вручну, але триває розроблення спеціального застосунку для продавців, який розподілятиме замовлення автоматично й повідомлятиме про необхідні товари та їх кількість, зазначив він. Продавців водночас реєструватимуть як фізосіб-підприємців, а всі продукти перевірятимуть. Якщо товар виявиться неякісним, покупець зможе за нього не платити, а продавець дістане попередження.
Линник зазначив, що проєкт планують розширити на великі українські міста, почати хочуть із Києва.
"Побудуємо три "логістичні розподільники": один – у Гоголеві, це Броварський напрямок, другий – Житомирський і третій – Одеський. Кожен такий "логістичний розподільник" зможе обслуговувати 300 замовлень, що загалом дасть можливість виконувати 900 замовлень за один раз", – сказав він.
За його словами, проєкт має "і прибуток, і соціальну вигоду".
"Соціальна вигода в тому, що в селах з'явиться робота, а земля зможе давати реальний прибуток, а не копійки за оренду паїв. І, звісно, не буде монополії в супермаркетах на постачальників, оскільки всі товари підуть без посередників", – розповів він.
Бізнесмен зазначив, що проєкт шукає інвесторів для хабу з боку Гоголіва, а хаби на двох інших напрямках будуватимуть на умовах франчайзингу.