У Конгресі США запропонували збільшити суму оборонної допомоги Україні – амбасадорка у Вашингтоні

Маркарова подякувала членам Конгресу
Фото: ЕРА

У Конгресі Сполучених Штатів у проєкт оборонного бюджету внесли поправку з пропозицією збільшити допомогу Україні у сфері безпеки. Про це 17 вересня поінформувала у Facebook амбасадорка України у Вашингтоні Оксана Маркарова.

"Вдячні конгресменам і сенаторам за пропозицію збільшити розмір безпекової допомоги Україні до $300 млн в оборонному бюджеті США на 2022 рік. Дуже сподіваємося, що виділення цієї суми буде погоджене й затверджене обома палатами Конгресу США", – написала дипломатка.

У документі, на який посилається Маркарова, ідеться про "збільшення ініціативи зі сприяння безпеці України на $50 млн".

"Європейська правда" зазначає, що в документі є пропозиція міністерству оборони підготувати Конгресу доповідь про варіанти підтримки України "для покращення протиповітряної і протиракетної оборони, включно з варіантами продажу зброї або передачі існуючих систем".

Контекст:

На початку березня міноборони США схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на $125 млн, до нього входить надання українським військовим обладнання та консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю. У червні міністерство оборони США затвердило другу частину допомоги Україні у сфері безпеки на суму $150 млн.

30 липня Палата представників Сполучених Штатів Америки проголосувала за збільшення розміру фінансової допомоги Україні цьогоріч до $481,5 млн, включно з $125 млн військової допомоги. Для того щоб законопроєкт набув чинності, його має підтримати Сенат США і підписати президент.

Із 2014 року до грудня 2020-го США надали Україні допомогу загалом на понад $4,1 млрд. Зокрема США із 2014 року до липня 2021-го надали Україні приблизно $2,5 млрд військової допомоги, зазначав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

В оборонному бюджеті США на 2021 рік на витрати на озброєння, особовий склад, операції за кордоном та інші питання оборони заплановано $740 млрд. У документі, зокрема, передбачено додаткові санкції проти газопроводу "Північний потік – 2" і $250 млн військової допомоги Україні.