У Мінсоцполітики хочуть установити для українців реальний прожитковий мінімум
"Ми аналізували 180 законодавчих актів, у яких є прив'язка до прожиткового мінімуму, і дивилися, на що її можна замінити. І ми знайшли цю конструкцію. Вирішили залишити цю прив'язку у формуванні основних нарахувань, визначених Конституцією: тільки пенсія, тільки мінімальна зарплата", – сказала вона.
За словами міністерки, "прожитковий мінімум для людини має бути реальним і не може бути навіть як розмір у бюджеті".
"Сума повинна бути вище. А все інше прив'язуємо до базових виплат, щоб у людини не було теж ніяких втрат", – пояснила Лазебна.
Вона розповіла, що до Верховної Ради спрямовано чотири законопроєкти, які стосуються цього питання.
"Один про методологію, другий про відв'язання, далі – про базові величини для штрафів і для соціальних виплат, доплат. Ми це все прописали", – підкреслила глава відомства.
Контекст:
В Україні прожитковим мінімумом називають вартість набору харчових продуктів, непродовольчих товарів і послуг, достатній для забезпечення нормального функціонування організму людини, задоволення основних соціальних і культурних потреб.
Розмір прожиткового мінімуму впливає на розрахування соціальних гарантій (виплати на дітей, аліменти, допомога з безробіття), низки держпослуг, штрафів за адміністративні порушення і ставку єдиного податку.
У грудні 2020 року прожитковий мінімум в Україні встановили на рівні 2189 грн на місяць. Із 1 липня 2021 року він становить 2294 грн, а з 1 грудня буде 2393 грн.