У МОЗ пояснили, чому в Україні не розробляють вакцини від COVID-19
Українські вчені стверджують, що про повноцінне розроблення власної вакцини від COVID-19 можна говорити після інвестицій у лабораторії, зазначив заступник глави МОЗ України Віктор Ляшко.
В Україні не розробляють вакцин від коронавірусної інфекції. Про це заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив "Радіо Свобода" в інтерв'ю, яке було опубліковано 30 травня.
"Деякі розробки вакцини вже пішли на другу і третю стадії клінічних досліджень... Українських розробок серед них немає. Ми зверталися до Академії медичних наук, до Академії наук із питанням того, чи можна в Україні надіятися на розробку вакцини. Наші академії відповіли, що нам треба спочатку інвестувати у розробку лабораторних потужностей, на яких можна проводити ці дослідження, а після цього вже говорити про повноцінну розробку власної вакцини", – сказав він.
За даними заступника глави МОЗ України, у світі вакцину від коронавірусної хвороби розробляє 70 груп учених.
"Це не швидкий час. І від моменту початку розробки до завершення може пройти в середньому 18 місяців. Ми розуміємо, що маємо п’ятий місяць циркуляції збудника в нашій популяції, тому вакцину очікувати варто, але не варто очікувати її ось-ось, дуже швидко", – пояснив Ляшко.
У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що коронавірус становитиме серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцини. На думку глави Європейського агентства лікарських засобів Марко Кавалері, у кращому випадку вакцина буде готова наступного року.
Станом на 30 травня в Україні коронавірус підтвердили у 23 204 випадках, померло 696 хворих, одужало 9311.
У світі кількість виявлених випадків COVID-19 перевищила 6 млн.