У МВФ заявили, що Фонд оцінить вплив поправки про 30 тис. військовим і обмеження зарплат топчиновників в Україні

У МВФ знають про поправку, яка передбачає повернення виплат 30 тис. грн
Фото: depositphotos.com
Міжнародний валютний фонд вивчить вплив ухваленого 10 квітня закону, який передбачає повернення виплат премій у розмірі 30 тис. грн українським військовослужбовцям і обмеження зарплат держслужбовцям, нардепам і топменеджменту держпідприємств.

Про це голова місії МВФ в Україні Гевін Грей повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" в коментарі, опублікованому 12 квітня.

"Нам відомо про поправку, ухвалену вчора [10 квітня] парламентом щодо правових засад для застосування заходів, пов'язаних із воєнним станом, і ми перебуваємо у процесі оцінки її впливу", – сказав він.

Грей додав, що коментувати виконання Україною зобов'язань за новою програмою співпраці з МВФ поки зарано.

Контекст:

Зарплата українських військових складається із двох частин: грошового забезпечення відповідно до звання, посади й вислуги років, а також додаткової винагороди, зазначав Кабмін. Із 24 лютого 2022 року українські військові, які не беруть участі безпосередньо в боях, одержували додаткову винагороду в розмірі 30 тис. грн на місяць. Якщо військові беруть участь у бойових діях, то розмір винагороди – до 100 тис. грн.

З 1 лютого 2023 року для військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій, скасували додаткову місячну виплату 30 тис. грн, повідомило Міноборони. Рішення ухвалено для "дотримання принципів справедливості стимулювання воїнів сил безпеки й оборони України", уточнили у відомстві. Мінімальну зарплату водночас установили на рівні не нижче від 20,1 тис. грн для військових, нацгвардійців і прикордонників у тилу й на рівні 17 тис. грн для поліції й рятувальників. Премія 100 тис. грн за участь у контактних боях, за даними головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова, залишається.

Учора Рада проголосувала за закон, у якому є правка, котра передбачає повернення виплат премій у розмірі 30 тис. грн військовослужбовцям, а також поліцейським і рятувальникам. Також ця правка передбачає, що зарплати держчиновників, нардепів, місцевого самоврядування й топменеджменту держпідприємств не можуть перевищувати 10 мінімальних зарплат.

Щоб забезпечити повернення виплат по 30 тис. грн, держбюджету України буде потрібно приблизно 1 трлн грн, розповів 10 квітня нардеп від "Слуги народу" Федір Веніславський. Нардеп від "Голосу" Роман Костенко назвав пошук коштів на забезпечення виплат "завданням із зірочкою" для уряду. Він вважає, що необхідно буде вносити зміни до бюджету.

11 квітня в Раду внесли постанову, яка блокує підписання закону.