У "Нафтогазі" заявили, що рішення Стокгольмського арбітражу позитивно позначиться на курсі гривні
За словами головного комерційного директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, завдяки рішенню Стокгольмського арбітражу в державному бюджеті будуть гроші на зарплати та пенсії бюджетникам, а також на виплату субсидій.
Ухвалене Стокгольмським арбітражем рішення в межах спору між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" позитивно позначиться на платіжному балансі України та курсі гривні. Про це заявив у Facebook головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.
"Газпром" платить нам за транзит удвічі–утричі більше, ніж зможе отримувати за продаж свого газу... У державному бюджеті будуть гроші, щоб платити зарплати і пенсії бюджетникам, а також на виплату субсидій для всіх, хто не може платити повний рахунок за комуналку", – написав він.
Крім того, за словами Вітренка, у країні не буде дефіциту торгового балансу.
"Тому курс не виросте. І економіка буде хоч якось рости", – додав чиновник.
22 грудня в "Нафтогазі України" заявили про перемогу над "Газпромом" за контрактом на постачання газу стосовно всіх спірних питань. В українській компанії повідомили, що вимоги російського монополіста щодо умови "бери або плати" на суму $56 млрд повністю відхилили.
За інформацією "Нафтогазу", обов'язкові річні обсяги відбору газу знизили більше ніж удесятеро. Стокгольмський арбітраж ухвалив, що "Нафтогаз" не повинен платити за газ, який "Газпром" нібито постачав на окупований Донбас.
У "Газпромі" заявили, що Стокгольмський арбітраж визнав чинними основні положення контракту на постачання газу із РФ в Україну і задовольнив більшу частину вимог росіян про оплату доставленого газу.
У компанії стверджують, що в остаточному рішенні суд зобов'язав "Нафтогаз" виплатити суму простроченої заборгованості в розмірі $2 млрд і відсотки за прострочення (0,03% за кожний день із 22 грудня 2017 року).