У НБУ поки не бачать передумов для повернення до змінного курсу гривні
"Що дозволив забезпечити фіксований курс? Це насамперед стримувати зростання цін на імпортну продукцію, зокрема на енергоносії й товари для оборони і критичної інфраструктури, сировину та обладнання для вітчизняних виробників. У свою чергу, контрольовані темпи інфляції дозволяють запобігти паніці й утримати стабільність банківської системи", – сказав Гелетій.
За його словами, поки назвати приблизні строки відмови від фіксованого курсу не можна, для повернення змінного курсу чистий продаж валюти Нацбанком має знизитися.
"Крім того, останні два місяці ми спостерігаємо, що середньоденний обсяг операцій між банками без участі Національного банку не сягає навіть $40 млн, так що валютний ринок не може сам себе збалансувати", – сказав заступник голови Нацбанку.
Контекст:
24 лютого, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, НБУ зафіксував офіційний курс гривні на рівні 29,25 грн за 1$.
21 липня регулятор знизив офіційний курс національної валюти з 29,25 грн за 1$ до 36,57 грн за 1$. У НБУ наголосили, що "такий крок дозволить збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни". Але, як зазначив Forbes, після цього роздрібний курс перевищив позначку 40 грн/$.