У проєкту держбюджету України на 2021 рік "жахлива якість" – нардеп від "Слуги народу" Гетманцев

Гетманцев: Ми не дозволимо керувати публічними фінансами в ручному режимі
Фото: Danil Getmantsev / Facebook

Голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що у проєкті держбюджету на 2021 рік Міністерство фінансів зменшило доходи на 79,31 млрд грн.

Міністерство фінансів України підготувало проєкт державного бюджету, який має "жахливу" якість.

Про це голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев заявив "Економічній правді" в інтерв'ю, опублікованому 9 жовтня.

"За моїми підрахунками, Мінфін свідомо або помилково зменшив доходи бюджету на 79,31 млрд грн. Також я бачу необґрунтовані витрати на загальну суму 9,63 млрд грн. За допомогою цього ресурсу я пропоную зменшити дефіцит до 4,9%, збільшити витрати на медицину на 25 млрд грн і профінансувати розвиток промисловості та економіки, чого я в бюджеті не бачу. Бюджет, звичайно, Мінфін подав жахливої якості", – сказав він.

За словами нардепа, претензій до держбюджету "безліч".

"Перше і головне питання полягає в тому, що ми не бачимо джерела покриття дефіциту. Основне джерело покриття – ОВДП (облігації внутрішньої державної позики. – "ГОРДОН"). Ми не бачимо таких грошей на ринку. Тобто або ми платимо шалені ставки і повертаємо нерезидентам усе, до того ж беремо короткі гроші, як це було у 2019 році в першій половині, або ми з вами тоді емісію робимо з Нацбанком. Інших варіантів немає", – пояснив Гетманцев.

Він стверджує, що Мінфін "досі не може відповісти на ці запитання".

"Вважаю дуже важливим, щоб Мінфін ставився відповідально до бюджету. Те, що відбувалося цього року, можна пояснити кризою і коронавірусом, але це неприпустимо наступного року. Ми не дозволимо керувати публічними фінансами в ручному режимі", – заявив голова бюджетного комітету Ради.

Проєкт держбюджету на 2021 рік опублікували 14 вересня. Його доходи передбачено на рівні 1,071 трлн грн, витрати – 1,350 трлн грн і дефіцит – 270 млрд грн. Курс, на основі якого Міністерство фінансів вираховує основні показники на наступний рік, закладено на рівні 29,1 грн/$.

За даними представників фракції "Слуги народу", до проєкту держбюджету внесли 5 тис. поправок.

Законопроєкт про державний бюджет України депутати розглядають за процедурою трьох читань. Крайній термін затвердження документа – 1 грудня.