У серпні з України відправили до Польщі велику партію брухту – ЗМІ

Традиційні регіони генератори брухту в Україні – зараз або під російською окупацією, або перебувають у зоні бойових дій
Фото: depositphotos.com
Український профільний портал UAprom стверджує з посиланням на свої джерела на ринку, що в серпні цього року українські експортери брухту чорних металів зробили велике постачання сировини до Польщі, хоча раніше відправляли лише невеликі партії.

"У серпні з України до Польщі виїхало 1 тис. т металобрухту. Це дуже велика партія саме брухту чорних металів, оскільки до Європи вивозилася сировина легованих марок", – цитує видання свого інсайдера.

Інше джерело повідомило, що брухт оформили через дві митниці – у Рівному й у Луцьку.

"Досі незрозуміло, як вони довели митникам факт походження металобрухту. Саме це, а не мито, яке становить €3/т, є головною проблемою для експортерів брухту до ЄС", – сказав співрозмовник журналістам.

У коментарі UAprom керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко зазначив, що насправді експорт цієї сировини до Євросоюзу відкритий.

"Ті, хто хоче експортувати, знаходять таку нагоду. Тому вся недавня метушня навколо скасування мита у 180/т, петиції до керівництва країни – це ігри тіньових лобістів для того, щоб розблокувати експорт у Придністров'я", – заявив він.

За словами експерта, всеєвропейська сталева асоціація Eurofer закликала Єврокомісію вчергове обмежити експорт брухту за межі блоку.

"Попит на брухт у ЄС лише зростатиме з урахуванням норм Green Deal. Брухт – ключова сировина для декарбонізації, тож інтерес європейських металургів до української сировини зростатиме. І, як ми бачимо, жодних перешкод для його експорту до ЄС із України немає. А це означає, що передумові для скасування мита 180/т відсутні", – вважає Головко.

Контекст:

Кількість брухту, який в Україну постачають на підприємства, знизилася через захоплення Росією 20% території країни, це може призвести до зриву виконання зобов'язань щодо зменшення викидів СО2 в металургії. Про це заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков. Донецька, Луганська, Харківська області, а також усе північне Причорномор'я, традиційні регіони – генератори брухту, зараз або під російською окупацією, або перебувають у зоні бойових дій, пояснив він.