У травні 78 нардепів-прогульників можуть позбавити депутатських виплат на загальну суму 3,5 млн грн
У списку нардепів, яких запропоновано оштрафувати на 45 тис. грн, – 27 депутатів із фракції "Опозиційна платформа – За життя", 18 – від "Слуги народу", по вісім – від "Батьківщини" і депутатської групи "За майбутнє", семеро – із групи "Довіра", шестеро позафракційних, троє із фракції "Європейська солідарність", один – від "Голосу".
"Економія для бюджету – 3,5 млн грн", – порахував Фролов.
Водночас він запропонував "реабілітувати" двох депутатів від "Слуги народу" Анну Пуртову і Сергія Гривка, яких не було у травні "з поважних причин".
Контекст:
У жовтні 2019 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №1035-2 про позбавлення нардепів виплат на депутатську діяльність у випадку прогулів. Зокрема, відшкодування витрат припиняють у разі, якщо народний депутат протягом місяця під час чергової сесії Верховної Ради без поважних причин не брав особистої участі в більш ніж третині пленарних засідань або більш ніж половині засідань комітету Ради, до складу якого він входить. Підставою для нарахування виплат народному депутату є реєстрація за допомогою електронної системи.
За даними Комітету виборців України, головними прогульниками Верховної Ради 2020 року стали народні депутати із групи "За майбутнє" – у середньому протягом року на пленарні засідання приходило тільки 46% депутатів. Лідерами відвідуваності стали народні депутати від "Слуги народу" (72%) і "Європейської солідарності" (71%). Усього 2020 року відбулося 89 пленарних засідань Верховної Ради України.
За словами Фролова, торік депутатів Верховної Ради оштрафували більш ніж на 30 млн грн.
На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, "Опозиційну платформу – За життя" – 13,05%, "Батьківщину" – 8,18%, "Європейську солідарність" – 8,1%, "Голос" – 5,82%.