Україна на переговорах у Франції обговорила співпрацю у сферах енергетики і фінансів – Офіс президента
Україна веде переговори із західними партнерами щодо створення фінансових резервів на випадок ескалації з боку Російської Федерації. Про це 26 січня повідомляє пресслужба Офісу президента.
Під час візиту до Франції українська делегація, яку очолює перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, обговорила з міністром економіки і фінансів країни Брюно Ле Мером можливість надання Україні фінансової підтримки на пільгових умовах. Також порушили питання співпраці двох країн в атомній енергетиці та участі французьких компаній у проєкті "Велике будівництво".
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що на зустрічі з представниками французької машинобудівної компанії Alstom обговорювали деталі придбання Україною локомотивів. За інформацією міністра, між Україною та Францією вже підписали міжурядову угоду, наразі обговорюють умови комерційного контракту.
Із представниками авіабудівної компанії Airbus обговорили участь у проєкті створення українського національного авіаперевізника.
"Ми бачимо готовність наших французьких колег будувати стратегічні партнерські проєкти, які передбачають не просто закупівлю товарів чи послуг, а також довгострокове пільгове фінансування, промислову співпрацю та високий відсоток локалізації виробництва. Тривають непрості перемовини, кожна з країн прагне захистити свої інтереси та інтереси своїх виробників. Однак я впевнений, що в кожному з питань ми знайдемо консенсус. Я вдячний уряду Франції за сталу підтримку та чітку позицію", – написав Кубраков у Facebook.
Контекст:
На сайті посольства України у Франції зазначено, що Франція є одним із провідних інвесторів в економіку України. За підсумками 2020 року Франція посіла 13-те місце у світі та 7-е у Європі серед торгових партнерів України. У 2020 році товарообіг між країнами становив $2,4 млрд, за підсумками дев'яти місяців 2021 року – $2,1 млрд.
У 2018 році Україна та Франція уклали договір про постачання 55 вертольотів Airbus Helicopters.
У 2019 році Україна та Франція підписали договір про підтримку й посилення системи морської охорони та безпеки кордонів, згідно з яким Державна прикордонна служба України отримає 20 сучасних 32-метрових патрульних кораблів від французької компанії Осеа.
У 2021 році Україна та Франція підписали чотири рамкові угоди на загальну суму понад €1,3 млрд, що передбачають постачання 130 електровозів компанією Alstom, 370 автодрабин для роботи на висотних будівлях, покращення водопостачання у Луганській області та покращення якості питної води у Києві.