Україна не витримає конкурентної боротьби, якщо платитиме екологічний податок ЄС – експерт

Сергій Біленький: Якщо ми зараз візьмемо в повному обсязі на себе всі зобов'язання, які передбачає СВАМ, то наша продукція стане неконкурентоспроможною
Фото: gmk.center

Українська продукція втратить свою конкурентоспроможність, якщо на неї впливатиме екологічний податок ЄС, заявив у коментарі Oboz.ua голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

"Якщо ми зараз візьмемо в повному обсязі на себе всі зобов'язання, які передбачає СВАМ, то наша продукція стане неконкурентоспроможною, і ми не зможемо ефективно експортувати свою продукцію. А враховуючи, що в нас значна частка експорту, ми просто будемо потерпати", – наголосив експерт.

Біленький підкреслив, що інші країни, які підтримують введення нового екологічного податку, отримали значну фінансову підтримку від своїх урядів і ЄС для модернізації своєї виробничої бази. Водночас українські підприємства не мали жодної підтримки у вигляді дотацій. 

"Усі країни, які підписуються під цими жорсткими вимогами, отримували певні дотації від своїх урядів. У нас зараз з урахуванням війни й узагалі складної економічної ситуації такої можливості немає. Тому я вважаю, що зараз питання має дуже серйозно бути розглянуто, обґрунтовано, і лише після цього прийматися якісь рішення стосовно його впровадження", – резюмував голова ФМУ.

Контекст:

На початку березня видання Politico заявило, що Європа, з одного боку, надає фінансову підтримку Україні, а з іншого – вводить податок на викиди вуглецю, відомий як система торгівлі викидами (СВАМ), що може призвести до щорічних втрат для України в розмірі понад €1,4 млрд. Однак таких збитків можна уникнути через проведення переговорів із ЄС, оскільки в законодавстві є норма, за якою країна може мати пільги від сплати податку в разі форс-мажорних обставин.