Україна попросить у МВФ $1,3 млрд – НБУ
"Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила розширення інструментів антикризового фінансування, що дасть змогу Україні звернутися за новим траншем у межах інструменту Rapid Financing Instrument (RFI)", – ідеться в повідомленні.
Як зазначила пресслужба, це розширення передбачає надання додаткової антикризової допомоги країнам, які мають суттєвий дефіцит платіжного балансу, спричинений глобальною продовольчою кризою, і Україна вирішила скористатися цією програмою, додали в НБУ. Кошти можуть надійти у жовтні після схвалення радою виконавчих директорів МВФ.
"Ми дуже вдячні Фонду за допомогу. Цінуємо надану зараз підтримку, а також швидку реакцію на початку березня, коли Міжнародний валютний фонд виділив додаткове фінансування в сумі $1,4 млрд. Ми також сподіваємося на якнайшвидший початок роботи над новою повноцінною програмою МВФ для України", – наголосив голова НБУ Кирило Шевченко.
Контекст:
Україна співпрацює з МВФ 30 років. За цей час країна отримала за 13 різними програмами $37 млрд підтримки від Фонду.
Остання програма, за якою Україна співпрацювала з МВФ до початку повномасштабного вторгнення РФ, – програма stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею було передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Другий транш – майже на $700 млн – Україна отримала у листопаді 2021-го.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ наприкінці лютого 2022 року Україна звернулася до МВФ із запитом про отримання надзвичайного фінансування через інструмент швидкого реагування, у березні МВФ затвердив виділення $1,4 млрд термінової допомоги Україні, співробітництво за програмою stand-by було скасовано.
До кінця року Україна хоче укласти нову угоду з МВФ щодо програми на суму від $15 млрд до $20 млрд, заявляв у липні голова Національного банку України Кирило Шевченко. Як пише "Інтерфакс-Україна", радник президента України з економічних питань Олег Устенко наприкінці серпня повідомив, що Київ пропонує менший розмір програми ($5 млрд на 18 місяців), очікуючи, що вона стане "якорем" для залучення від інших партнерів $15–20 млрд.