Україна повністю готова до інтеграції енергосистеми з Європою – гендиректор ДТЕК

У групі ДТЕК заявили, що продовжують забезпечувати безперервну роботу енергетичних об'єктів України
Фото: dtek.com
Українська енергосистема сьогодні повністю готова до синхронізації з єдиною енергосистемою країн ЄС ENTSO-E, і для завершення цього процесу потрібна лише політична воля європейських партнерів. Про це повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко під час брифінгу за участю іноземних ЗМІ, пише сайт ДТЕК.

"Синхронізація енергосистеми України з ENTSO-E є найважливішим кроком, який необхідно зробити якнайшвидше, щоб уникнути колапсу української енергосистеми. Група ДТЕК цінує зусилля та кроки назустріч Україні в нинішній ситуації. Україна повністю готова до поєднання з ENTSO-E. Нам зараз потрібна політична воля наших європейських колег, щоб зробити це якнайшвидше", – зазначив гендиректор ДТЕК.

Він наголосив, що компанія співпрацює з "Укренерго" для виконання вимог синхронізації. За словами Тимченка, ДТЕК забезпечує безперервну роботу енергетичних об'єктів України та гарантує цілісність енергосистеми. Тимченко зазначив, що приватний бізнес готовий взяти на себе відповідальність та забезпечити ефективну інтеграцію України до європейської спільноти.

"Інтеграція України в політичний та економічний простір Європейського союзу – це насамперед синхронізація із європейськими цінностями. Це велика відповідальність як для України, так і українського бізнесу. Український бізнес готовий взяти на себе цю відповідальність", – підсумував генеральний директор ДТЕК.

Контекст:

Україна 24 лютого повністю від'єдналася від енергосистем Росії та Білорусі. Це було заплановане від'єднання, пресслужба "Укренерго" попереджала про перехід української енергосистеми до ізольованого режиму: його планували як випробування у межах підготовки до синхронізації ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Планували, що експеримент триватиме з 24-го до 26 лютого.

Україна від'єднала свою енергосистему від енергетичних систем України та Білорусі о 00.00 ще до початку військового вторгнення Росії.

Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон звернула увагу, що російське вторгнення в Україну почалося саме того дня, коли Україна розпочала тестування роботи енергосистеми в ізольованому режимі, що є першим кроком до підготовки до майбутньої синхронізації з ЄС.

"Я говорила з [міністром енергетики України] Германом Галущенком, і він поінформував мене, що за нинішніх умов вони не будуть знову возз'єднуватися з російською енергетичною системою. Україна просить про надзвичайно термінову синхронізацію з європейською енергосистемою. Це технічний виклик, – цитує єврокомісарку "Інтерфакс-Україна". – Я зустрічалася з ENTSO-E цього ранку, вони вважають, що технічно надзвичайне приєднання можливе. У той час, як Україна продовжує працювати в ізольованому режимі, зараз важко навіть сусіднім країнам надати будь-яку допомогу. Що стосується часу, то це не питання годин, це питання днів, найімовірніше, кількох тижнів".

Глава Міненерго вважає, що синхронізація з ЄС триватиме до двох тижнів.

Щоб обговорити ситуацію в Європі після того, як Росія розв'язала проти України війну, міністри енергетики ЄС зібралися 28 лютого на позачергове засідання Ради ЄС та підтримали прискорену інтеграцію України до ENTSO-E.

24 лютого, у перший день вторгнення, Росія захопила Чорнобильську АЕС у Київській області та взяла у заручники персонал.

26 лютого російські військовослужбовці підійшли до Енергодару та розмістили "Гради", спрямовані, зокрема, на Запорізьку АЕС. 3 березня російські загарбники обстріляли Енергодар та змогли проникнути до міста. Уночі 4 березня влада міста заявила, що окупанти обстрілюють станцію і що там почалася пожежа. Пізніше стало відомо, що росіяни потрапили до першого енергоблока.

4 березня вранці українські рятувальники ліквідували пожежу на Запорізькій АЕС. О 8.00 Державна інспекція ядерного регулювання України повідомила, що окупанти взяли під контроль майданчик АЕС.

"ТЕС та шахти "ДТЕК Енерго" продовжують підтримувати безперебійність української енергосистеми в умовах війни з Росією, повідомили у компанії 26 лютого. У роботі 15 енергоблоків ТЕС "ДТЕК Енерго", 21 – в резерві. Робочі блоки несуть сумарне навантаження 2727 МВт.