Україна продасть найбільшу титанову компанію ОГХК. Аукціон заплановано на 31 серпня, стартова ціна – 3,7 млрд грн
Стартова ціна аукціону – 3,7 млрд грн.
"Попередню зацікавленість в об'єкті висловило широке коло інвесторів, частина з яких – іноземні. Розраховуємо на високу конкуренцію і ринкову ціну продажу на прозорому аукціоні", – написав Сенниченко.
Він зазначив, що потенційним інвесторам було розкрито інформацію про сировинні запаси компанії.
Контекст:
ОГХК реалізує продукцію в понад 30 країн світу і є одним із найбільших у світі виробників титанової сировини. Компанія видобуває руду для виробництва 20 тис. тонн титану на рік.
Умови приватизації ОГКХ, зокрема мінімальну стартову ціну, уряд затвердив 16 червня.
Приватизація ОГХК стане найбільшою операцією з продажу держпідприємства після купівлі індійським інвестором металургійного комбінату "Криворіжсталь" 2005 року, зауважував політолог і журналіст Кирило Сазонов.
7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, що передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи: об'єкти великої та малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати Фонду держмайна на приватизацію 500 підприємств. 14 листопада в міністерстві заявили, що у власності держави має залишитися тільки 776 із 3643 підприємств.
3 березня 2020 року на той момент прем'єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що для приватизації у ФДМУ передано 431 підприємство.
Велику приватизацію в Україні зупинили в березні 2020 року через ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого 2021 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації, 30 березня закон було ухвалено, 29 квітня його підписав президент.