Україна стає аграрною країною, тому курс гривні все сильніше залежить від урожаю – Данилишин
У другій половині літа гривня може зміцнитися, а восени – стабілізуватися, припускає голова ради Нацбанку України Богдан Данилишин.
На курс національної валюти в Україні протягом найближчих півроку впливатиме виторг від продажу сільськогосподарської продукції. Таку думку 2 квітня у Facebook висловив голова ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин.
"Підводячи баланс між ризиками та перспективами гривні у часовій перспективі три – шість місяців, схиляюся до того, що звична для кількох десятиліть ситуація, коли курс гривні знижувався восени, може змінитися новою, схожою на торішню – певна незначна девальвація (у нас курс гривні є плаваючим) протягом другої половини літа зміниться зміцненням курсу гривні на початку осені та його стабілізацією", – написав він.
За словами голови ради НБУ, в умовах гнучкого курсоутворення коливання вартості валюти "є здоровою реакцією на постійні зміни ситуації в економіці, і їх не потрібно вважати ознаками кризових явищ".
"Основним чинником буде експортна виручка від сільгосппродукції. Україна все більше стає аграрною країною, тому й курс гривні все сильніше залежить від обсягу врожаю сільгосппродукції та світових цін на неї", – вважає Данилишин.
За словами голови Нацбанку Якова Смолія, у 2018 році курс гривні зміцнився на 1,4% завдяки жорсткій монетарній політиці, сприятливій ціновій кон'юнктурі для українського експорту та рекордному врожаю зернових.
Згідно з прогнозами Світового банку, зростання ВВП України 2019 року становитиме 2,9%, 2020-го – 3,4%, 2021 року – 3,8%.