Україна вперше в історії не купувала газу для проходження зими, але це відбулося не завдяки зростанню власного видобутку – ЗМІ
Останню зиму Україна вперше пройшла лише із власним газом. Це відбулося не завдяки зростанню видобутку, а через війну, теплу погоду і суттєве скорочення споживання промисловістю та населенням. Про це пише 6 березня "Економічна правда".
Після початку великої війни обсяги видобутку газу порівняно із 2021 роком скоротилися. В умовах російських обстрілів енергетичної інфраструктури його вдалося втримати. Водночас об'єкти газовидобутку також були цілями для ворожих атак.
Основна причина відсутності імпорту – суттєве скорочення споживання, ідеться у публікації. Споживання у 2021 році становило 28,7 млрд м&³3;, у 2023 році – 19,8 млрд м&³3;. Падіння сягнуло приблизно 30%.
Основний обсяг, орієнтовно 4,8 млрд м&³3;, або 60%, втратила промисловість. Це означає, що значна частина економіки зупинилася, а це втрата робочих місць і податків, пояснив виданню співрозмовник в уряді.
Ще один важливий чинник, який дав змогу зменшити споживання газу, – тепла погода. Уже друга зима виявилася аномально теплою, що дало змогу уникнути проблем з електроенергією та газом, розповів виданню співрозмовник в одній з енергетичних компаній. "Якби температура була нижчою, усе могло б скластися інакше, бо кожен градус збільшує споживання палива. Тоді, можливо, довелося б імпортувати газ", – сказав він.
Наступної зими не все може скластися на користь України, зазначає "Економічна правда".
Контекст:
1 березня очільник НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов повідомив, що у 2023 році Україна вперше пройшла зиму, користуючись лише газом власного видобування.