Уряд має два варіанти для забезпечення виплати боргів "Енергоатомом" – експерт

Станіслав Ігнатьєв: Заборгованість наразі становить 26 млрд грн
Фото: Stanislav Ignatiev / Facebook

Уряд має знайти інструменти для виплати боргів держкомпанією "Енергоатом", оскільки недоплати на ринку електроенергії формують невизначеність для енергетиків і не сприяють покращенню енергозабезпечення взимку. Про це заявив в ефірі YouTube-проєкту Politeka голова ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв.

"Є велика заборгованість "Енергоатому" держпідприємству "Гарантований покупець", а воно винне гроші щодо компенсації пільгового тарифу для населення. І ця заборгованість наразі складає 26 млрд грн", – сказав Ігнатьєв.

За його словами, через недоплати "Енергоатому" на ринку електроенергії формується спільна заборгованість між державними і приватними компаніями, що може негативно позначитися на енергозабезпеченні країни взимку. Водночас він зазначив, що з погляду уряду є два варіанти виходу із ситуації заборгованості для "Енергоатому".

"Докапіталізувати за рахунок бюджету чи зовнішніх ресурсів "Енергоатом", і ці кошти підуть на погашення заборгованості на ринку електроенергії. Або ж випустити облігації зовнішнього займу для "Енергоатому" під державні гарантії, щоб покрити цю заборгованість", – зазначив експерт.

Контекст:

15 вересня в "Енергоатомі" повідомили, що зменшили заборгованість за 2022 рік на понад 2 млрд грн.

Заборгованість "Енергоатому" перед ДП "Гарантований покупець" за поточний рік становить 18 млрд грн.

Держпідприємство "Гарантований покупець" очікує на виконання зобов'язань компанією "Енергоатом" щодо суттєвого зменшення боргів із вересня поточного року, заявив директор "Гарантованого покупця" Артем Некрасов. Він нагадав, що керівник "Енергоатому" Петро Котін нещодавно повідомив, що вони у вересні планують вийти на повні розрахунки із "Гарантованим покупцем".