Устенко: Прогнозований Кабміном на 2019 рік курс долара до 30,5 грн можливий, але потрібні іноземні інвестиції G

Устенко: Така висока інфляція може бути тільки у разі серйозного зростання економіки. Але ж його немає
Фото: Асоціація газовидобувних компаній України / Facebook

Без прискореного зростання економіки на Україну чекає ціла низка проблем соціального і демографічного характеру, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Прогнозований Кабінетом Міністрів на 2019 рік курс долара до 30,5 грн можливий лише за умови залучення в Україну іноземних інвестицій, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

"Потреба України в зовнішньому фінансуванні у 2019-му буде вищою, ніж цього року. На мій погляд, необхідно як мінімум $10 млрд. Це "відкрита потреба" в іноземній валюті. Насправді залучення таких іноземних інвестицій можливе. Однак для поліпшення бізнес-клімату в країні потрібні серйозні реформи. Якщо змін не відбудеться, то я не вірю прогнозу уряду. Тобто прогнозований Кабміном на 2019 рік курс долара до 30,5 грн можливий, але потрібні іноземні інвестиції. У нашому випадку краще залишатися реалістами. Адже йдеться про рік, коли відбудуться вибори", – сказав Устенко.

За його словами, очікуваного Кабміном наступного року зростання економіки на 3,6% недостатньо, щоб зменшити відставання від світової економіки.

"Макроекономічну ситуацію на 2019 рік складно прогнозувати. Є низка факторів: зовнішнє оточення, внутрішня ситуація перед виборами та інші фактори ризику. МВФ прогнозує зростання світової економіки у 2019 році більше ніж на 4%. Кабмін чекає в Україні на 3,6%. Відставання від світу збільшиться. Так, ми ростемо – це правда. Але зростання в тих самих 2016-му і 2017 році не давало нам змоги скоротити відставання від світової економіки. Розрив між українською та світовою економіками за 2016–2019 роки становитиме більше ніж 5%. Це тільки протягом зазначеного періоду. Без прискореного зростання економіки на нас чекає ціла низка проблем соціального та демографічного характеру. Зростає невдоволення людей, активізуються міграційні процеси. Усе це може призвести до політичної нестабільності", – підкреслив економіст.

На його думку, рівень інфляції в Україні не відповідає темпу зростання економіки.

"Що стосується інфляції в розмірі 6%, то потрібно пам'ятати – це найвищий показник у Європі. До того ж я не вважаю, що це реально. До прикладу, минулого року Кабмін прогнозував інфляцію на рівні 9%, а по факту ми отримали майже 15%. Цього року за обіцяних 8%, дай боже, щоб вище ніж 12% не було. У бюджеті спеціально закладають нижчий рівень інфляції, за фактом отримують її значно вищою – різницю збирають як так званий інфляційний податок. Узагалі 6% інфляції в разі зростанні економіки в 3,6% – це просто неадекватно. Така висока інфляція може бути тільки під час серйозного зростання економіки. Але ж його немає", – резюмував Устенко.

На початку квітня в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України прогнозували, що у 2019 році зростання реального ВВП становитиме 3,1% (мінімум – 2%, максимум – 3,5%), а номінальний буде на рівні 3,9019 трлн грн.

Національний банк України встановив на 19 квітня курс гривні на рівні 26,15 грн/$.