У "Дія City" договорів про непереманювання не буде – нардеп Чернєв G

Єгор Чернєв: Ми робимо робочий закон для того, щоб він не заважав працювати людям і усував проблеми бізнесу та співробітників
Фото: sluga-narodu.com
Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації врахував поправку щодо договорів про непереманювання і прибрав цю норму із проєкту закону №4303. Зміни в законодавстві з'явилися на вимогу ІТ-бізнесу, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від "Слуги народу", заступник голови профільного комітету Єгор Чернєв.

"Законодавче закріплення непереманювання ще не має запиту в бізнесі та ІТ-спільноті", – пояснив зміну Чернєв, який є одним з авторів законопроєкту №4303.

Він розповів, що українська IT-спільнота хотіла б домовлятися про такі умови, як непереманювання, безпосередньо із працедавцем.

"Ми ж створюємо робочий закон для того, щоб він не заважав працювати людям і усував проблеми бізнесу і співробітників. Тому норму про договори про непереманювання було вилучено із законопроєкту", – обґрунтував Чернєв правку в законодавстві про "Дія City".

Контекст:

У вересні 2020 року Міністерство цифрової трансформації України презентувало проєкт "Дія City" – вільну економічну зону, особливий правовий режим, який має створити умови для розвитку української IT-індустрії.

Перший законопроєкт №4303 "Про стимулювання розвитку цифрової економіки України", який регулює умови роботи цієї зони, Верховна Рада ухвалила в першому читанні 15 квітня.

Спочатку в ньому містилася норма, яка описувала договір про утримання від конкурентних дій (так званий non-compete) і договір про непереманювання. Перший передбачає, що компанії-резиденти домовляються між собою не переманювати співробітників, другий – що фахівець компанії-резидента "Дія City" протягом терміну дії договору утримується від конкурентних дій щодо компанії – наприклад, не веде конкурентного проєкту як фізособа-підприємець, пояснював інтернет-журнал про IT AIN.UA.