У Міноборони України створили новий департамент, який займатиметься планами закупівель

Спеціалісти департаменту досліджуватимуть ринок, моніторитимуть ціни й визначатимуть орієнтовну вартість товарів
Фото: Міністерство оборони України / Facebook

У Міністерстві оборони України створили новий структурний підрозділ – департамент планування тилового забезпечення. Про це повідомили 26 березня у пресслужбі міністерства. 

Департамент формуватиме довгострокові плани закупівель для війська – продовольство, речове майно, паливно-мастильні матеріали, а також технічні засоби тилу, зазначили у відомстві.

"Ми усвідомлюємо, що в умовах війни повністю не уникнемо деяких екстрених запитів на закупівлю. Але можемо зменшити кількість таких випадків. Основне завдання департаменту – формувати річний план закупівель товарів. Тобто звести до мінімуму нагальну потребу – коли міністерству потрібно терміново щось закупити для ЗСУ. Раніше такий підхід впливав і на якість, і на ціну товару. Тому новостворений департамент має частково вирішити це питання", – пояснив заступник міністра оборони Віталій Половенко.

Департамент формуватиме обсяги необхідних для закупівлі товарів і послуг, щоб задовольнити потреби, які надходять від командування сил логістики. Спеціалісти департаменту досліджуватимуть ринок, моніторитимуть ціни й визначатимуть орієнтовну вартість.

Водночас безпосередньо закупівлі реалізовуватиме Державний оператор тилу, наголосили в міністерстві. 

Контекст:

Закупівлями для потреб сил оборони зараз займається два новостворені агентства, які опікуються летальними й нелетальними закупівлями: Агенція оборонних закупівель і Державний оператор тилу, пояснювали в Міноборони. 

30 жовтня 2023 року міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про призначення гендиректора ДОТ. Ним став Арсен Жумаділов, який до цього очолював Агенцію ресурсного забезпечення армії. 

Презентація ДОТ відбулася 18 грудня. Агентству надали функції із закупівлі харчування, пального, бронежилетів, одягу та інших нелетальних товарів для армії. Міністр заявляв, що нове закупівельне агентство побудовано за міжнародними стандартами й принципами НАТО.

3 січня 2024 року Міноборони заявило про завершення реформи закупівель тилового майна: усі функції тилових закупівель переходять до ДОТ, і майже 100% тилових закупівель вийшли на Prozorro.