У "Нафтогазі" закликали українських тепловиробників швидше погасити борги
Алгоритм урегулювання заборгованості схвалили ще 7 вересня цього року. У "Нафтогаз" звернулося лише 15 тепловиробників із потенційних 60 підприємств, нагадала компанія.
"Якнайшвидше укладення мирових угод із "Нафтогазом" украй важливе для зняття арешту з рахунків підприємств-боржників, вчасного їх входження в опалювальний сезон, стабільного тепло- та гарячого водопостачання населення", – попередили у "Нафтогазі".
Угоди з підприємствами теплокомуненерго, основний борг яких становить менше ніж 10 млн грн, передбачають його виплату рівними частинами протягом 60 місяців. Тепловиробники, які мають більший борг, зможуть оплатити його рівними частинами протягом 72 місяців, повідомили в компанії.
Контекст:
Верховна Рада України 14 липня ухвалила у другому читанні законопроєкт №3508-д про реструктуризацію боргів за газ підприємств теплокомуненерго та водопостачальних підприємств. Про це повідомив сайт парламенту.
"Законом визначено організаційні та економічні заходи, спрямовані на подолання кризових явищ і забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу, які поширюються на відносини з урегулювання заборгованості за спожитий природний газ, послуги його розподілу та транспортування", – зазначили в Раді.
Уповноважений НАК "Нафтогаз України" щодо роботи з органами державної влади Роман Супрун 18 червня, коментуючи ухвалення законопроєкту в першому читанні, заявив, що компанія підтримує необхідність урегулювання боргової проблеми на ринку природного газу. Про це повідомила пресслужба компанії. За інформацією Супруна, сума накопичених на ринку газу боргів перевищила 120 млрд грн.
Уряд України працює над питанням виділення компенсації підприємствам паливно-енергетичного комплексу за різницю у тарифах, а також над реструктуризацією заборгованості цих підприємств. Для цього підприємствам теплокомуненерго планують перерахувати понад 30 млрд грн.