В Офісі президента вважають демонстрацією монопольної змови зняття з продажу брендового пального в мережах АЗС

Свириденко: Жодна з мереж не везе спеціально окреме пальне для його використання як брендового
Фото: Yulia Svyrydenko / Facebook
Зняття з продажу преміальних марок бензину і дизельного пального кількома мережами АЗС після введення держрегулювання цін – це "чергова демонстрація монопольної змови", заявила в коментарі "Укрінформу" заступниця глави Офісу президента Юлія Свириденко.

"Жодна з мереж не везе спеціально окреме пальне для його використання як брендового. Про це свідчать дані щодо імпорту нафтопродуктів. Пальне стає брендовим, коли прямо на нафтобазі менеджмент мережі АЗС додає в пальне спеціальну присадку, ціна якої майже не впливає на ціну брендового пального. Проте додаткова ціна, яку платять покупці, – майже $50 на тонні", – сказала вона.

Свириденко додала, що і базове пальне, і присадки є "в достатній кількості". Тому підстав для обмеження продажу немає, вважає вона.

На думку заступниці глави ОПУ, мета цих заходів – тиск на уряд.

Контекст:

Уряд України на засіданні 14 травня встановив межу націнки на паливо в мережах автозаправних станцій: ціна літра дизельного палива не може зрости більше ніж на 7 грн, а бензину – на 5 грн. Держрегулювання цін на продаж у мережах АЗС бензинів А-92, А-95 і дизпального потрібне, щоб запобігти зловживанням суб'єктами господарювання та забезпечити доступність пального для населення, пояснили в Мінекономрозвитку.

У відомстві назвали захід тимчасовим і вимушеним.

Після цього низка мереж АЗС зупинила продаж пального преміум-класу. Користувачі соцмереж почали жартувати про держрегулювання цін і про те, як рішення позначилося на ситуації на ринку.

16 травня Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства заявило, що в Україні не обмежували торговельної надбавки на "брендове преміальне" пальне з поліпшеними показниками якості.

17 травня мережі АЗС почали відновлювати продаж преміального пального.