У "Слузі народу" заявили, що подорожчання газу в Європі не торкнеться українських споживачів

Ціна на газ у Європі наблизилася до позначки $1 тис. за 1 тис. м³
Фото: pixabay.com

Ціни на газ узимку для українських споживачів не змінюватимуться. Про це 16 вересня в ефірі передачі "Право на владу", яка виходить на телеканалі "1+1", заявив народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За його словами, подорожчання газу на спотових ринках у Європі не торкнеться українських домогосподарств.

"У квітні були встановлені так звані річні контракти, річні ціни. Для тих, хто має контракт із НАК "Нафтогаз", це ціна 7,4 грн за 1 м&³3;, із приватними облгазами – у більшості 7,9 грн за 1 м&³3;. Ця зима від попередніх відрізнятиметься тим, що ціни на газ не будуть змінюватися взагалі", – підкреслив він.

Герус зазначив, що ціна газу не зміниться до травня 2022 року.

"Що стосується теплокомуненерго, які беруть газ і виробляють тепло. НАК "Нафтогаз" для теплокомуненерго, для потреб населення дає газ по 7,42 грн. Відповідно, [підприємства] теплокомуненерго повинні дати гарантії, що заплатять. Навіть якщо в Європі газ коштує 25 тис., газ для населення або газ для теплокомуненерго буде постачатися не по 25, а по 7,4 за 1 м&³3;", – сказав нардеп.

Контекст:

Біржові ціни на газ у Європі вперше встановили рекорд останніх трьох років у серпні, коли перевищили позначку $600 за 1 тис. м&³3;. Поштовх до зростання цін дали результати аукціону, на якому "Газпром" відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.

Відтоді ціна на газ кілька разів оновила рекорд останніх трьох років і 15 вересня наблизилася до історичного максимуму, встановленого в березні 2018 року. Тоді в Європі бушував холодний фронт "Звір зі Сходу" і вартість газу злетіла до $1 тис. за 1 тис. м&³3;.

10 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що тарифи на тепло і гарячу воду в опалювальному сезоні 2021/2022 не змінюватимуться. Тоді ціна газу на європейському ринку була на рівні $700 за 1 тис. м&³3;.