У "Центренерго" розповіли про нову стратегію компанії щодо торгів електроенергією
Серед головних новацій стратегії "Центренерго" – перехід до продажу невеликими лотами і збільшення кількості аукціонів, що дає змогу залучити до торгів значно більше учасників і підвищити дохід компанії, заявив в авторській колонці LB.ua член дирекції держкомпанії "Центренерго" Володимир Галущак.
"Основним майданчиком для торгів стала Українська енергетична біржа. Якраз у лютому 2021 року УЕБ прийняла зміни до Регламенту організації та проведення електронного аукціону із продажу електричної енергії. Був обмежений максимальний обсяг продажу лотів по одній позиції від загального обсягу електроенергії, який заявлявся на аукціон, – не більше 20% від загального обсягу або 50 МВт. Завдяки цьому покупці отримали можливість купити навіть 1 МВт, запропонувавши за лот максимальну ціну. Щоб залучити до торгів ще більше покупців, ми знизили поріг гарантованого внеску за участь в аукціонах. Раніше потрібно було внести 25% від вартості ресурсу, зараз це значно менші суми – 3–10% залежно від періоду постачання. До реалізації нової стратегії ми перейшли на початку березня. Уже за перший місяць роботи за новими правилами ми продали споживачам базовий графік 600 МВт-год на квітень, що підштовхнуло нас до вивчення інших механізмів і варіантів продажу", – зазначив Галущак.
За словами експерта, нова стратегія торгів дала змогу істотно збільшити конкуренцію на аукціонах.
"Перегляд стратегії "Центренерго" викликав високий інтерес у потенційних покупців електроенергії. Попит перевищує наші пропозиції майже у два рази. В аукціонах часто бере участь більше ніж 10 компаній, і відразу кілька з них у підсумку купує невеликі лоти електроенергії. В аукціонах немає обмеження для участі – будь-який енергопостачальник може купити ресурс для власних потреб або для перепродажу кінцевим споживачам", – заявив він.
Галущак вказує, що надалі на ринку двосторонніх договорів "Центренерго" планує продавати до 90% виробленої електроенергії, а решту 10% виставляти на ринку "на добу наперед" і внутрішньодобовому ринку.
Контекст:
До складу "Центренерго" увійшли Трипільська, Зміївська та Вуглегірська ТЕС. "Центренерго" забезпечує 25% теплової генерації.